Facebook hozzászólás
153

Óvjuk gyermekünket a naptól!

Gyermekkorban tartózkodunk legtöbbet a szabadban, így az egész életünk során begyűjtött UV sugárzás fele 18 éves korig ér bennünket – ezért is rendkívül fontos a gyermekek fényvédelme.

Ráadásul a kisgyermekek bőre vékonyabb, jóval érzékenyebb, mint a felnőtteké, épp ezért könnyebben le is ég. A fiatal korban történő ismételt napégés évek múltán növeli a bőrrák előfordulásának kockázatát.

A csecsemőket és a világos bőrű kisgyermekeket egyáltalán nem szabad közvetlen napra vinni. Ha van rá esély, hogy gyermekünket a babakocsiban közvetett módon nap éri, vagy félárnyékban játszik, speciálisan gyermekek számára készült, magas fényvédő faktorral (minimum 30-as) ellátott napozóval kenjük be bőrét fél órával az indulás előtt. Kalapot vagy kendőt és trikót minden esetben adjunk rá – nemcsak a leégés de a napszúrás ellen is véd. Ha a gyermek vízben játszik, a napvédelmet húsz percenként meg kell ismételni! 10 és 14 óra között gyermek egyáltalán ne tartózkodjon a napon (legjobb, ha ilyenkor a felnőttek sem napoznak).

Felhős időben is le lehet égni! A felhők az UV sugárzásnak akár felét is átengedhetik, ezért ha hosszabb ideig a szabadban tartózkodik gyermekünk, ne mulasszuk el bekenni fényvédővel.

Széles spektrumú fényvédővel ellátott, anti-allergén összetételű, gyermekeknek készült napozót válasszunk a gyógyszertárból a kicsi számára. Sajnos a tavalyról megmaradt napozót legfeljebb a felnőttek tudják elhasználni, mert a fényvédő faktor egy év alatt már csak körülbelül feleannyira véd (vagyis a tavalyi 30-as idén csupán 15-ös faktorszámnak felel meg).

Ha már megtörtént a baj és leégés vagy napszúrás tüneteit tapasztaljuk a gyermeken (bőrpír, hőemelkedés, szédülés, hányinger) haladéktalanul mutassuk meg orvosnak. 25 fokos vízzel hűthetjük a leégett bőrfelszínt és az orvos által felírt hűsítő, gyulladáscsökkentő készítménnyel kezeljük!

FKM



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!