Facebook hozzászólás
250

Rosszul tartod magad, ezért fáj a hátad!

A nem megfelelő testtartásból sajnos számtalan mozgásszervi probléma adódhat, így nem ritka, amikor kínzó váll-, hát-, nyak- vagy vállfájdalomban bosszulja meg magát a gyenge izomzat.

Amikor valaki görnyedten tartja magát, akkor a teste a normálistól eltérő pózba kerül. Ez természetesen nem marad megtorlatlanul, hiszen a test minden apró izma más-más feladattal és teherbírással rendelkezik. Az izomzat egy pontosan összehangolt rendszer, így ha egy részén valamilyen zavar áll be, úgy az kihat a környező területekre is. Éppen ezért tartásbeli hiba esetén míg egyes izmokra, izomcsoportokra a kelletésénél kevesebb terhelés jut, addig más részek kénytelenek pluszterhet vállalni, ami egy idő után megbosszulja magát. A probléma az idő múlásával csak rosszabbodik, mivel az izomzaton kívül az ízületeknél, porckorongoknál, csigolyáknál is gond keletkezhet.

Egyszerű gyakorlatokkal is lehet segíteni a hátfájáson – Kép: wikipedia

Hanyag tartás esetén a leggyakoribb panaszok közé a hát, csípő, derék, nyak fájdalma sorolható. Ekkor elsősorban a test különböző részein lévő feszültség miatt megjelenő izomcsomók okozzák a fájdalmat, mivel nyomhatják a környező idegeket. Ezek a csomók ördögi kört indítanak el, ugyanis kialakulásuk még nagyobb feszülést eredményez, ami további csomók megjelenéséhez vezethet. A megváltozott viszonyok miatt az ízületek és a porckorongok túlságosan is terheltté válnak, ami elősegíti a kopásos megbetegedések, porckorongsérv, idegbecsípődés létrejöttét. A fájdalmat így tudjuk megelőzni:
● mozogjunk rendszeresen, erősítsük hát- és hasizmainkat,
● számítógép használat közben is ügyeljünk az egyenes tartásra,
● ha ülés közben nehezünkre esik kihúzni magunkat, használjunk szék helyett fittballt.

Mikortól kell komolyan venni a hátfájást?
Mikortól kell komolyan venni a hátfájást? Ha már az elején elkezdjük keresni az okokat, hogy miért is fáj a hátunk, megkímélhetjük magunkat egy sor problémától – mondja természetgyógyász szakértőnk, aki az okok ismertetése mellett hasznos tanácsokkal is szolgál!

A tartáshibákból fakadó fájdalom egy idő után állandósulhat, megnehezítve az érintettek napjait, így a mielőbbi kezelés kulcsfontosságú. Alapos szakorvosi vizsgálattal megállapítható, hogy milyen elváltozások keletkeztek eddig a hanyag tartásból kifolyólag, majd a további, súlyosabb problémák elkerülése céljából ezeket kezelni szükséges. Dr. Váradi Éva szerint aktív fájdalomcsillapítással gyors és hatékony eredmény érhető el. Ennek alapja egy speciális injekciós kezelés, ami a szervezetben kialakult, fájdalmat okozó gyulladást csillapítja.

Az esetleges további kezelés minden esetben egyéni elbírálást igényel. Ez alapján kiegészítő terápiaként szóba jöhet a gunaterápia, az akupunktúra, a lökéshullám-terápia, a kinezio tape, illetve kopásos megbetegedés esetén a hialuronsavas injekció. Fontos tudni, hogy hosszú távon a probléma kiküszöbölése a hát- és a hasizomzat megerősítésével érhető el. Éppen ezért a fájdalom megszüntetésén túl gyógytornász segítségét is célszerű igénybe venni. (Forrás: Fájdalomközpont)

5 tuti tipp a hátad egészségéért
Legtöbben tisztában vagyunk azzal, hogy kondíciónk javításában, mozgásszervi problémáink megoldásában a testmozgás kulcskérdés. Arra viszont kevésbé ügyelünk, hogy a mozgás során figyelembe kellene vennünk pillanatnyi testi és lelki állapotunkat, életkorunkat is. Mit csináljunk, és miként, hogy valóban eredményesek legyünk?


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!