Facebook hozzászólás
276

Segítség! Nem mehet ez így tovább!

A kapcsolati erőszak áldozatainak indított online tanácsadó oldalt az Ökumenikus Segélyszervezet. A honlapon névtelenül juthatnak információhoz az érintettek és hozzátartozóik, valamint a probléma iránt érdeklődők – jelentették be kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

A Google adatai szerint 2015-ről 2016-ra több mint 27 százalékkal nőtt a családon belüli erőszakkal kapcsolatos keresések száma, ezen belül a fizikai bántalmazással összefüggő keresések száma majdnem 18 százalékkal emelkedett, a lelki bántalmazásra vonatkozóké pedig 68 százalékkal nőtt .

Kép: Pixabay
Visszatartó erő lehet a szégyen és a bűntudat is. Kép: Pixabay

Az erőszakot elszenvedők sokszor nem mernek beszélni arról, ami velük történik, tartanak környezetük reakciójától, sokszor ugyanis őket hibáztatják, de visszatartó erő lehet a szégyen és a bűntudat is.

A segélyszervezet az érintetteknek és hozzátartózóiknak hozta létre a www.meddigmehet.hu oldalt, ahol munkatársaik, jogászok, pszichológusok, szociális munkások válaszolnak az anonim üzenetekre – mondta Senkár Éva pszichológus, a segélyszervezet munkatársa, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy ne csak a fizikai erőszakot tekintsék családon belüli erőszaknak, hanem a lelki bántalmazást is.
A segélyszervezet több mint tíz éve foglalkozik a bántalmazottak krízisellátásával. Kiemelt céljuk, hogy ráirányítsák a figyelmet a problémára, álláspontjuk szerint ugyanis az erőszak semmilyen formája sem elfogadható.

 

Behálózott gyerekeink
Az online zaklatás sokkal veszélyesebb a gyerekek számára, mint ahogy azt a szülők gondolják. A fenyegetésnek, online bántalmazásnak komoly egészségügyi következményei is lehetnek. Vannak rémálmai a gyerekednek? Esetleg étvágytalan, depressziós? Aggódhatsz…!

A megbízhatóság, a bizalom és a hitelesség a legfontosabb jellemzője a Vodafone Magyarország Alapítvány támogatásával létrejött oldalnak és az ott segítséget nyújtó szakembereknek. Nagy hangsúlyt fektetnek a prevencióra, évente több ezer gyereknek tartanak felvilágosító órákat a családon belüli erőszakról –  hangsúlyozta Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója,
Egy friss kutatás eredménye is igazolja, hogy évente legalább tízezer bejegyzés keletkezik a családon belüli, illetve a párkapcsolati erőszak témájában az interneten, ez azt jelenti, hogy óránként legalább egy poszt vagy komment érkezik a témában.

Magyarországon minden negyedik családban fordul elő erőszak. A honlap elindításával tehát valós társadalmi problémára igyekeznek megoldást találni.

Meg tudjuk-e bocsátani a megbocsáthatatlant?
Meg lehet-e bocsátani a gyermekkori bántalmazást, elhanyagolást? Ha a társunk szerelmet hazudik, vagy a barátunk elárul? Amikor a hátunk mögött kinevetnek, vagy szemtől szemben megaláznak? Olyan helyzetek ezek, amelyek még a legegészségesebb lelkületű embert is térdre kényszerítik, sebet ejtenek, amely úgy tűnik, sosem fog begyógyulni…

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!