Facebook hozzászólás
608

ILYEN PEDIG TÉNYLEG VAN

Sümi, a kisfiú, aki múzsa lett

Kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond… De valóban így van? Nem igazán. Minden bölcsis és ovis életében gyorsan eljönnek azok a pillanatok, amikor muszáj saját magának megküzdenie a különféle élethelyzetekkel. Mit tegyen, amikor már nincs ott a szülő, hogy segítsen? Mi történik, ha a kudarcokat nem tudja feldolgozni, ha nehezen talál magának barátot, vagy ha éppen nagyon szeretne ő a legjobb lenni valamiben, de nem sikerül? A legtöbb szülő ilyenkor kétségbe esik, pedig minden helyzetre a legegyszerűbb megoldást érdemes alkalmazni: mesélni. Sárvári Györgyi Sümi-meséit egy igazi kisfiú ihlette, akinek rengeteget segítettek ezek a történetek.

A legtöbb szülő azon aggódik, mi történik a család legkisebbjével, amíg ő távol van. Meg tud vajon egymaga birkózni a problémákkal? Vagy segítségre szorul?

Minden kisgyerekben ott a megoldókulcs, és egy megfelelő könyvvel fontos beszélgetéseket indíthatunk el annak használatához. Sümi, egy kisfiú, akinek anyukája mesélte el személyes és megindító történetüket arról, hogy mennyit segíthet az odafigyelés és a mese.

Sümi nem adja fel, könyvborító, Kép: kolibri
Kép: kolibri

„Ki fogja nőni.”

„Nem tudunk vele mit csinálni.”

„Sok mozgás és odafigyelés, hogy ne legyen baleset.”

Kaptuk a szakmai válaszokat kisfiúnkról, aki 9 hónapos korában kezdte produkálni az ijedtség, düh vagy fájdalom kiváltotta nagyon ijesztő légzéskimaradásokat. Ez az affektív apnoé. (…) Mint minden szülő, mi is elmentünk neurológushoz, fejlesztésekre, és betartva az egyébként is vonzó tanácsot, folyamatosan levegőn voltunk, erdőben sétáltunk és állandóan mozogtunk. De ez nem volt elég a lelkemnek, szerettem volna tudni, hogy mindent megteszek a fiamért, és azért, hogy az ájulásokat valahogy megértse, kommunikáljam neki az ő szintjén, hogy mi is zajlik ilyenkor és mi történik vele, körülötte. (…) Az ájulások gyakoriságának csúcsa napi 6 ájulás volt, de átlagosan napi 1-2 előfordult. Ilyen sűrűségnél már kétségbe esve kerestem az utat, ami a mindennapjainkat megkönnyíti és reményt ad. …

Ki bántja a gyerekemet a digitális térben?

Gyerek tablettel, Kép: PP-archív
Kép: PP-archív

Egyre hamarabb veszik birtokba az internetet a gyerekek: töltenek fel magukról fotókat, és osztanak meg személyes információkat, amivel aztán könnyen céltáblává is válhatnak. Tudatos szülőként úgy tudjuk a legjobban megóvni gyermekeinket ezektől a veszélyektől, ha amellett, hogy korszerű vírusvédelmi programot használunk azt is megértetjük velük, hogyan lehetnek biztonságtudatosak?





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!