MINDENNAPOK MATEKJA
Számokban létezünk
Megjelent a Kék napon születtem autista zseni szerzőjének új kötete. A hópelyhek szerkezetének komplexitása, Boleyn Anna tizenegy ujja, idegen civilizációk létezésének lehetősége és más izgalmas témák által inspirálva Daniel Tammet igyekszik nekünk választ találni arra, miért érezzük gyorsulónak az időt, ahogy öregszünk, létezik-e átlagos ember, vagy hogyan érthetjük meg szeretteinket.
A világszerte ismert autista zseni világában a matematika szépsége az élet és a gondolkodás minden területét beragyogja. Új könyvében személyes történetek, hétköznapi vagy éppen történelmi és irodalmi példák segítségével nyújt betekintést egyedi, különleges észjárásába. Gondolatai révén mi, olvasók is esélyt kapunk, hogy megérezzük, mitől válnak élvezetessé a számok, a szorzatok, az egyenletek és egyéb műveletek.
A Számokban létezünk megváltoztatja, ahogyan eddig a matematikára gondoltunk, és bebizonyítja, hogy az valóban kézzelfoghatóan van jelen a mindennapjainkban: családi életünkben, kedvenc meséinkben és verseinkben, sőt a múltba vagy a jövőbe révedő álmainkban is.
A könyvet Pataki János fordította.
Az autista zseni
Daniel Tammet 40 éves, jelenleg Párizsban él. 2005-ben kezdett el írni, a Kék napon születtem az első könyve, mely felkerült a Sunday Times és a The New York Times bestsellerlistájára is. Több mint 500 000 példányban fogyott világszerte, és több mint 20 nyelvre fordították le. Tammet elméjének működéséről született már dokumentumfilm, számos talkshow vendége volt, és előadásai világszerte nagy érdeklődésre tartanak számot.
Hozzászólás zárolva.