Szépségápolási kislexikon
A kozmetikai termékeket gyártó cégek gyakran rövidítésekkel, illetve olyan fogalmakkal látják el termékeiket, amelyek a laikus számára nem egészen érthetőek. Kislexikonunkban megtalálhatja a leggyakrabban előforduló kifejezéseket.
INCI norma
1998. január 1. óta törvény mondja ki, hogy a kozmetikai szerek egyes alkotórészeinek egész Európában egységes és kötelező érvényű írásmód szerint kell szerepelniük a csomagoláson. Ez különösen az allergiások számára lényeges.
Izsóp
Már néhány csepp izsópolaj erőteljes illatot áraszt. Az illóolajat azonban nemcsak aromalámpában használják. Ezeket az értékes anyagokat, amelyek főként olyan ajakosokban fordulnak elő, mint a menta vagy a kakukkfű, felhasználják fürdőadalékként, illetve orvosságokban hatóanyag-kivonatként is.
Jojoba
A jojobaolajat a jojobacserje terméséből nyerik. Habár a folyékony viaszok közé tartozik, nem ragad és nem teszi túl zsírossá a bőrt, és könnyen elkenhető.
Moisturing factors
Már egy kis izzadás is jelentős folyadékveszteséget jelent a bőrnek, amely ezáltal durva és száraz lesz. A moisturing factors, azaz a nedvességet raktározó anyagok, mint például a karbamid és a hyalonsav, fokozzák a hámréteg vízmegkötő képességét.
Nanorészecskék
A nanorészecskék nagyon apró kis zsírgolyócskák, amelyek könnyen bejutnak a hámrétegbe. Olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyeket a bőr belső rétegeibe is képesek becsempészni.
O/V
Az emulziók zsírból és vízből állnak. Aszerint, hogy melyik fázist rejtették el a másikban apró kis cseppecskék formájában, megkülönböztetünk vizes olajos és olajos vizes emulziókat. A vizes olajos készítmények inkább száraz bőrre alkalmasak, az olajos vizesek pedig inkább zsíros bőrre.
Q10
A szabad gyökök a fénynek a bőrre gyakorolt hatása eredményeképpen keletkeznek, és olyan láncreakciókat indítanak el, amelyek súlyos sejtkárosodáshoz vezetnek. A Q10 nevű gyökfogó vitamint tartalmazó kozmetikumokkal megelőzhetők az ilyen sejtkárosodások.
Hozzászólás zárolva.