Szeretnéd tudni , hogy mikor hazudik a párod? Hasznos tudás!
A következő technikákkal megállapíthatjuk egy emberről, hogy hazudik-e. Ezeket a módszereket rendőrök és ügynökök is használják.Hasznos lehet munkaadóknak és munkavállalóknak, szerelmeseknek és barátoknak, mindennapi szituációkban.
Ezt állítja legalábbis a www.blifaloo.com.
A csalás jelei
Testbeszéd:
- Aki hazudik, kevesebbet gesztikulál, merevebb lesz, karjait, kezeit kevesebbet használja. Végtagjaikat inkább magukhoz szorítják, igyekszenek minél kevesebb helyet elfoglalni.
- Ha valaki nem mond igazat, kerüli a szemkontaktust.
- Füllentés közben hozzáérnek arcukhoz, szájukhoz, állukhoz. Megkaparják, vagy megdörzsölik az orrukat, vagy a fülük mögötti részt.
Érzelmi kifejezésmód és ellentmondások
- Az érzelmeiket nem a megfelelő időben és nem a megfelelő hosszúságban mutatják ki. Később reagálnak, akkor viszont a kelleténél tovább, majd túl hirtelen véget vetnek neki.
- A testi reakciója nem akkor érkezik, amikor az érzelmi. Egy jó példa erre, mikor valaki olyan ajándékot kap, ami nem tetszik neki. Ilyenkor először közli, hogy "jaj, milyen szép", majd elmosolyodik. Aki ezt őszintén mondja, az egyszerre csinálja a kettőt.
- A testbeszéd nem azt mondja, amit a szavak. Ha valaki azt mondja, "szeretlek", de közben ráncolja a homlokát, valószínűleg hazudik.
- Aki füllent, annak nem az egész arca tanúskodik az érzelmeiről, csupán a szája. Gondoljunk csak bele, ha őszintén mosolyog valaki, annak nem csupán a szája húzódik, de a szeme, a homloka, az álla is.
Interakciók és reakciók
- Aki bűnös, az gyakran védekezik, aki pedig ártatlan, inkább támad.
- Aki hazudik, kellemetlenül érzi magát, nem szeret ránézni a másikra. Inkább elfordítja a fejét vagy a törzsét.
- Ha valaki nem mond igazat, gyakran pakol öntudatlanul különböző tárgyakat – kávéscsészét, könyvet, tollat – maga és beszélgetőpartnere közé.
Szöveg és tartalom
- Aki hazudik, az valószínűleg a partnere szavait fogja használni arra, hogy megválaszolja a kérdéseit. Vagyis: "Te etted meg az utolsó sütit?" – "Nem, nem én ettem meg az utolsó sütit."
- Gyakran valójában nem is hazudnak, nem jelentenek ki egyértelműen semmit, csupán utalnak valamire.
- Aki bűnösnek érzi magát, többet beszél, fölösleges információkat is megoszt a másikkal, hogy meggyőzze. Nem szeretik a beszélgetésbe beálló csöndet vagy szünetet.
- Nem is hangsúlyoz szívesen, inkább monoton hangon beszél. Ha éppen valami igaz abból, amit mond, azt megnyomja, kiemeli.
- Fontosnak tartott szavakat hangsúlyoz, de a nyelvtanra nem figyel, azaz a mondatai kuszák, nem választékosak.
Egyéb jelek:
Hozzászólás zárolva.