Facebook hozzászólás
161

Szeretünk meg nem is, szinglik lenni…

Mindenki ismeretségi körében van legalább egy, de mostanság inkább kettő okos, tehetséges, bájos, segítőkész teremtés, akiről barátai nem értik, nem tudják, miért van ő egyedül? Ezer módon próbálnak randit szervezni a régi szobatárs harmadik unokatestvérével, hátha. Bridget Jones óta a jelenségnek neve is van: szingli. Megkülönböztető jelző ez? Vagy vegyük ezt dicséretnek?

 Örüljünk-e annak, ha az a bizonyos tábla csoki csak a miénk? Ki is valójában a szingli? Vénlány vagy kisasszony? Egy biztos: társadalmilag jól körvonalazható réteg, a szociológusok manapság közkedvelt vizsgálati alanya.

 

A szakemberek véleménye szerint a szinglik táborát erősíti az a 25 és 35 év közötti nő (vagy férfi, de őket inkább az egyedülálló szóval illetik), aki magas kvalitásokkal, kiemelkedő fizetéssel rendelkezik, és társkapcsolat nélkül, független él. Azonban különbséget kell tenni az egyedül maradt, a világéletében függetlenségre vágyó és az „átmeneti” szinglik között. Ez utóbbiak nyilvánvalóan társra vágynak, csak a külső körülmények szerencsétlen összejátszása miatt nem lelték még párjukat. De ami késik, nem múlik alapon, idővel elkelnek. Vannak, akik belefáradtak a párkapcsolattal járó bonyodalmakba, feladják, és végleg berendezkednek az önálló életre. A valódi szinglik azonban sosem vágytak a párkapcsolattal járó felelősségre, alkalmazkodásra, olykor kényelmetlenségre. Büszkén vállalják az egyedüllétet, eszük ágában sincs megosztani azt a bizonyos tábla csokoládét. Akárhogy is, a szingliknek ugyanúgy szükségük van kapaszkodókra az élethez, mint a családosoknak, sőt fokozottan, mert nekik egyedül kell megoldaniuk anyagi, lelki mélypontjukat. Miben, kiben lelhetnek támaszt?

Dr. Annegret Reese teológus doktori disszertációját írta arról, hogy a vallás milyen szerepet játszik az egyedülálló nők életében, és hogyan élik meg szingliségüket a mindennapokban. Vizsgálatában rámutatott, hogy az egyedülálló hölgyek inkább a baráti körben találják meg önmagukat, rájuk támaszkodnak. Ugyanis a független hölgyek a legtöbb esetben saját meglátással, véleménnyel rendelkeznek, melyet a vallásos közegben nem, vagy csak nehezen fogadnak el. Számukra nem a véletlen és magától értetődő kapcsolatok a fontosak, hanem amit saját maguk építettek ki, ápoltak. Hozzászoktak ahhoz, hogy maguk alakítják sorsukat, így azt becsülik, amit erejüknek és személyes varászuknak köszönhetnek. Naponta erősíteniük és bizonyítaniuk kell saját személyiségüket a világnak is. Míg a párkapcsolatban élők naponta vigaszt és támaszt találnak társukban, és a vallásosak Istenből is, addig ugyanezt az erőt az egyedülállóknak önmagukból kell meríteniük. A szingliket mindenekelőtt saját életük és egójuk fenyegeti, mert ebből táplálkoznak. Ha megrendül az önbizalmuk, az a gondosan kialakított életük felborulását is jelentheti. Még a vallásukat aktívan gyakorló szinglik is nehezen élik meg a gyülekezet fórumait. Úgy ítélik meg, hogy ezek a közösségek inkább a családi együttléteknek kedveznek, ugyanis már kialakult szokásaik vannak, összecsiszolódtak, saját kommunikációs csatornáik révén zárt milliőt alkotnak. Ebbe a közegbe nehezen illeszkednek be a saját, független gondolatokkal felvértezett, önálló életet élő, egyedül is erős nők, akiknek száma évről évre gyarapszik.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!