Facebook hozzászólás
193

Színterápia az egészségért

A színek voltaképpen a fény különböző megjelenési formái.A Nap által sugárzott fény az életet testesíti meg, hiszen hatása nélkül az élet nem lehetséges.

A sárga önmagában az emésztési folyamatokat irányítja (erősíti a gyomrot), de nagymértékben hányingert is okozhat. Viszont kedvezően hat az idegrendszerre és a bőrre.

A zöld alapvetően harmonizáló szín, de a szembetegségekre, a fekélyekre, és a szívbetegségekre is használható.

A színterápia különválasztja a világos- és a sötétkéket egymástól. Míg az előbbi gyulladásokra, fertőzésekre, pajzsmirigy és torokbetegségekre alkalmazható, addig az utóbbi görcsoldó, fájdalomcsillapító hatású.

Végül az ibolya az, ami nyugtatja, harmonizálja az idegrendszert, valamint jó a nyirokkeringési, hormonális problémák és daganatos betegségek ellen.

A színek hangulatunkat, érzéseinket, lelkivilágunkat is befolyásolják. Mindenkinek van kedvenc színe, és van olyan, amit elutasít. Viszont életünk előrehaladtával ezek is változnak, például általában gyerekkorunkban egészen más színeket szeretünk, mint huszonéves korunkban, sőt hangulatunktól, jelenlegi élethelyzetünktől, élményeinktől függően is pillanatonként változhat az a szín, amit a legszívesebben látnánk.

 A kék viselete pihenésre való vágyat szimbolizál, a zöld az önbizalom, megújulás igényét mutatja. A piros az életerőt, a sárga pedig a kíváncsiságot, szellemi frissességet szimbolizálja. Az ibolya az empátia és az intuíció színe.

Ma már például szállodák wellness szolgáltatásai között is fellelhetjük a színterápiát, sőt, létezik olyan multifunkcionális zuhany is otthoni használatra, melyben mi határozhatjuk meg, hogy fürdés közben milyen szín árassza el a zuhanyzókabint.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!