Támadás a kilók ellen
Nem az életmódmagazinokban kell keresni a megoldást, ezek számos esetben szakszerűtlen információkat tartalmaznak – szögezi le a belgyógyász..
A drogériák, patikák polcain fellelhető fogyási lehetőségek mellett hangzatos ígéretek és szakszerűnek tűnő magyarázatok csalogatják a laikus szemlélődőt a súlyvesztés különböző módozataihoz is, aki anyagi helyzete és tűrőképessége függvényében szabadon válogathat közöttük. Ide sorolható a főként hölgyeknek kialakított wellness-szalonok kínálatában szereplő infraszauna, amelynek a 11 alkalomra szóló bérlete 8-15 ezer forintba kerül, vagy a kontúrfáslizás, amiért 20 ezer forintot is elkérhetnek. A fogyasztó akupunktúrára szintén bérletet lehet váltani, ami 30-40 ezer forintos kiadást jelent.
Az egészséges táplálkozást segítheti a 3-8 ezer forintért megvásárolt szakácskönyv, vagy az egyoldalú táplálkozás atyjának tekintett, tavaly tavasszal bekövetkezett halála után is botrányok középpontjában levő Atkins doktor diétás ajánlásai. (Az áltudományossággal vádolt, a szénhidrátmentes diétáskönyveiből világsikert kovácsoló Atkinsről utólag kiderült, hogy halálakor szívbeteg volt és kövér.)
A legújabb trendeket pedig az életmódmagazinok hasábjain lehet kitanulni, amelyek megvásárlása legfeljebb havi ezerforintos kiadást jelent. Ezekből új edzéstípusokat is megismerhet az érdeklődő, amelyeket azután „pincekondikban” 2-3 ezer, sportlétesítményekben 15-20 ezer, a nagyobb bevásárlóközpontokban és szállodákban berendezett edzőtermekben akár havi 50 ezer forintért ki is próbálhat. Utóbbiak a szélesebb gépválaszték mellett egy sor kiegészítő szolgáltatást nyújtanak, mint az állapotfelmérés vagy a személyi edző, akinek a kiemelt figyelme 15-30 ezer forintba kerülhet havonta.
Aki nem tart igényt a fitnesztermek építő hangulatára, 30 ezer forintért beszerezhet magának egy szobakerékpárt otthoni edzésre, vagy egy taposógépet, amelynek ára 10-100 ezer forint között mozog. Ennél többet kell áldozni a tengerentúlon divatos futópadra, amely 40-50 ezer forinttól indulva akár félmillió forintba is kerülhet. Mindezeknél azonban sokkal olcsóbb megoldást jelent a különösebb otthoni felszerelést nem igénylő, 2-3 ezer forintért árult videokazetta.
A látványos átváltozásokat kedvelők fordulhatnak plasztikai sebészhez is, bár ez nem tartozik a fogyókúra fogalomkörébe. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a beavatkozás „mértékegysége” nem a kilogramm, hanem a centiméter. A hazai plasztikai műtétek eltérő árfekvését befolyásolja, hogy egyéni praxisról vagy magánklinikáról van-e szó, utóbbiak ugyanis drágábbnak bizonyulnak: a zsírleszívások testtájankénti ára 50-160 ezer, míg a hasplasztika – mérettől függően – 300-500 ezer forint.
Hozzászólás zárolva.