Facebook hozzászólás
54

Te tisztában vagy a szivattyú működési elvével?

Közeleg a tavasz, mi pedig egyre több időt töltünk a kertben és realizáljuk, hogy ideje komolyan foglalkoznunk az öntözés kérdésével. Nekem ez csak azért esik nehezemre, mert nem vagyok egy műszaki zseni és minden ilyen téma elég “kínai” számomra. Legalábbis korábban így volt, amíg el nem olvastam az első leíró jellegű blogbejegyzést a szivattyú működéséről, most már minden tiszta.

A következő cikkben most te is megtudhatod, hogy mire való a szivattyú, milyen rendszerbe építhetjük be és mely típusai a legnépszerűbbek.

Szivattyúismereti gyorstalpaló

A szivattyú elég népszerű produktum az öntözéstechnikai piacon, és számtalan változatát szerezhetjük be. Az AutomataÖntözőrendszer.com szivattyú kínálatában is sokféle masinával találkozhatunk, amelyek közül elsőre nem is igazán tudjuk, hogy melyiket kellene beszereznünk. Ez attól függ, hogy mi a célunk vele.

Szivattyúra több helyzetben is szükségünk lehet, amiből az következik, hogy mindig a felhasználási cél lesz a mérvadó. Az öntözés, a házi vízmű kiépítése, illetve a kerti kutak vagy tavak telepítése egyaránt szivattyút igénylő folyamat. Az masina egy olyan mechanikai munkát végző gép, amit kifejezetten a folyadékok mozgatására és kinyerésére terveztek meg.

Most pedig tudjuk meg, pontosan hogyan történik a vízkezelés folyamata!

szivattyú
Te tisztában vagy a szivattyú működési elvével?

A szivattyú működéséről dióhéjban

A háztartási, valamint az ipari célra tervezett gépek működési elve nagyon hasonló, ám ezek mégis különbözhetnek, de általában a centrifugálszivattyú elv a legismertebb. A forgó mozgást biztosító motor lesz az, ami víz szállítását irányítja.

De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban? A szivattyú szívó csatlakozásán keresztül áramlik be a víz, amely aztán örvényszerű mozgással halad át a készüléken. Ezt a mozgást a lapátkerék (nevezhetjük járókeréknek is) generálja, amely a motor tengelyén található. A bejutó folyadék tehát örvényleni kezd, majd a tengelyre merőleges irányban halad tovább a kerékről. Végül a víz egy adott irányban továbbáramlik és a nyomócsonkon át távozik.

Mikor lehet szükség egy önfelszívó szivattyúra?

A fentebb említett elven működő masinák csoportjába sorolható az önfelszívó szivattyú, amelyet többnyire a tiszta víz szivattyúzására használhatunk. Vannak olyan produktumok, amelyeket a 4, 6, 8 méteres ásott és fúrt kutak esetében ugyancsak bevethetünk. Ez a speciális kis gép segédkezhet a vízkinyerésben, a fóliasátrak locsolásában, valamint az öntözőrendszerek táplálásában.

Ezt a változatot erősen ajánlott zárt helyre telepíteni, ahol védve van az időjárási jelenségektől. Ennek ellenére masszív szerkezete megbízható és hosszú távú alkalmazást tesz lehetővé.

A szivattyúnak köszönhetően mi is megkönnyíthetjük életünket, így a tavaszi, nyári kerti munkálatok alatt sem kell bosszankodnunk.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!