Tenyéri bőnye zsugorodás kezelése
A tenyéri bőnye zsugorodás egyelőre ismeretlen eredetű betegség, a szakemberek nem tudják, pontosan mi okozza a kialakulását. A kutatások kimutatták, hogy a férfiaknál előbb (átlagosan 55 éves korukban), a nőknél később (átlagosan 65 éves korukban) jelentkezhet az elváltozás és a férfiaknál az előfordulása ötször gyakoribb, mint a hölgyeknél.
Manapság azoknál a betegeknél javasolt a műtéti eljárás alkalmazása, akiknél az elváltozás lehetetlenné teszi a mindennapi teendők elvégzését és nagyban rontja az életminőséget. A műtét során általában csak a zsugorodott heges kötegek teljes kiirtásával szűntethető meg a zsugorodás és a beavatkozás után a betegség sokszor kiújulhat. A kutatások szerint a műtéti eljárás ugyan a betegek 75 százalékánál sikeresen elvégezhető, azonban a beavatkozás után az érintettek közel felénél (46%) tapasztalható szövődmények kialakulása, leggyakrabban ízületi merevség, vérömleny, gyulladás és túlzott fájdalom.
A Magyarországon most először alkalmazott gyógyszeres megoldás helyettesíti a műtéti beavatkozást, ezáltal forradalmi változást hoz a kórkép kezelésében. A kezelés teljes egészében kiválthatja a műtéti beavatkozást, bizonyított hatékonysága és biztonságossága révén hozzájárul a Dupuytren-kontraktúrában szenvedők életminőségének nagymértékű javításához.
A kutatások azt is kimutatták, hogy az érintettek 63 százalékánál már az első injekció beadása után tapasztalható volt az eredmény. A klinikai vizsgálatban résztvevő betegek 45,2 százaléka nagymértékű javulást tapasztalt, 39,7 százaléka állapota jelentősen jobb lett és 12,7 százalékuk minimális javulást észlelt. Átlagosan a betegek 72,2 százaléka nagyon elégedett volt a kezeléssel, és a kezelt betegek kevesebb, mint 20 százalékánál mutatható ki kiújulás a kezelést követő két évben.
Hozzászólás zárolva.