Torna és az elektrostimuláció
Amikor izmainkat dolgoztatni akarjuk, agyunk parancsot bocsát ki – mely az elektromos áram áramlásához hasonlóan – nagy sebességgel végigfut az idegpályákon.
Amint a parancs célba ér, ingerli az idegvégződést, mely az ingerületet azonnal továbbítja az izomszövetbe, s mozgásba hozza azt. A megfelelő elektrostimulációs eszközök ezeket az idegvégződéseket ingerlik optimális erőséggel és sebességgel, s így képesek ugyanazt a hatást kiváltani, mintha „agyilag” mozgatnánk izmainkat.
Néhány éve jelentek meg a piacon azok az eszközök, melyek „munka” nélkül ígérték a feszes izmokat, és a zsírpárnák eltüntetését. Az elektromos impulzusokat kibocsátó szerkentyűk többsége azonban csalódást okozott, mert valójában nem reprodukálta pontosan a fiziológiai folyamatot, és így nem is érhette el a kívánt hatást. A gyártók így kénytelenek voltak finomítani a műszaki fejlesztést, s ma már sokkal precízebb, és hatásosabb eszközök használhatók a mindennapi torna helyett. De mi is a folyamat lényege, amely feszessé teszi izmainkat, s megakadályozza a zsírpárnák kialakulását?
Amikor izmainkat dolgoztatni akarjuk, agyunk parancsot bocsát ki – mely az elektromos áram áramlásához hasonlóan – nagy sebességgel végigfut az idegpályákon. Amint a parancs célba ér, ingerli az idegvégződést, mely az ingerületet azonnal továbbítja az izomszövetbe, s mozgásba hozza azt. A megfelelő elektrostimulációs eszközök ezeket az idegvégződéseket ingerlik optimális erőséggel és sebességgel, s így képesek ugyanazt a hatást kiváltani, mintha „agyilag” mozgatnánk izmainkat.
Legfőbb előnye ezeknek a készülékeknek, hogy valóban bárhol használhatók, nem kell edzőterembe menni, így időt is megtakaríthat a használó.
Számtalan olyan egészségügyi probléma is van, amelynél a fizikai terhelés további károsodást okozhat, ám az izomzat erősítése kívánatos. (lumbágó, magas vérnyomás, stb.)
L.K.
Hozzászólás zárolva.