Tőrödj önmagaddal is!
Tekintet nélkül arra, hogy dolgoznak-e, vagy sem, még mindig a nők vállalják a háztartás és a szülői felelősség oroszlán részét. Ehhez még adjuk hozzá a karriert, és kész a katasztrófa.
A Szuper Nő Szindróma egy olyan csapás, ami manapság rengeteg nőt érint. A Szuper Nő mindenkinek meg akar csinálni mindent, tökéletesen, anélkül, hogy magára időt fordítana. Sajnos, ahogy a nők egyre jobban háttérbe szorítják a saját szükségleteiket és vágyaikat, egyre gyorsabban realizálják, hogy a Szuper Nő Szindróma közel sem szuper. Talán lassan megtanulják félrelökni a tökéletességre való igényt és az ütemterveket – időt engedve maguknak a meditálásra, relaxálásra és a saját elfoglaltságaikra.
A Szuper Nő Szindróma a nők jogainak kiterjedése, az egy háztartáson belüli két kereső szükségessége, a médiában szereplő nők és a másokról való gondoskodás ösztönös vágyának eredménye.
Minden nap látni nőket a TV-ben és a hírekben, akik hibátlanul ápolják a karrierjüket, az otthonukat és a családjukat. Ennek utánzása nagy nyomásnak tesz ki mindenkit. A nők ugyanolyan versenyképesek tudnak lenni, mint a férfiak, és gyakran még maximalistábbak is. Habár a nők sok jogra tettek szert, még mindig van miért harcolniuk az otthoni fronton. Tekintet nélkül arra, hogy dolgoznak-e, vagy sem, még mindig a nők vállalják a háztartás és a szülői felelősség oroszlán részét. Ehhez még adjuk hozzá a karriert, és kész a katasztrófa. Ébredés, reggeli készítés a családnak, uzsonnacsomagolás a kölyköknek, elvinni őket az iskolába, nyolc óra munka, elmenni a kölykökért a babysitter-hez, elvinni őket a különórákra, vacsorakészítés, takarítás, segíteni a házi feladatban, mosás, e-mail csekkolás, lefekvés.
Hogyan gyógyítsuk ki magunkat a Szuper Nő Szindrómából?
Engedjük meg magunknak a tökéletlenséget. Úgy tervezzük meg előre a napunkat, hogy a menetrendbe eleve kalkuláljunk be néhány apró "hibát". Az edények tornyosulhatnak a mosogatóban vacsora utánig, a mosást meg lehet csinálni szombaton is, és a gyerekeket sem kell beíratni minden különórára, amit az iskolában tartanak.
Harcoljunk, elsősorban saját magunkkal! Nem kell nekünk megírni a gyerek szülinapi zsúr meghívóit, megsütni a tortát és kitakarítani a házat – ha nem élvezzük. Válasszunk ki egy-két dolgot, amit szívesen megcsinálunk, és gyűjtsük be mások (család vagy munkatársak) segítségét a többihez.
Hozzászólás zárolva.