Tudatunk szerepe boldogulásunkban
Ki ne tapasztalta volna, hogy úgy dönt és tesz hirtelenjében, amit nem tud megindokolni, és mégis ez volt a helyes.
A kutatók sejtései szerint már az elemi részecskék is rendelkeznek a tudati tapasztalat bizonyos formáival a bonyolultságnak azon a szintjén, amely megfelel fejlődési fokuknak. (ld. Pigogine új termodinaikai elmélete).
Az emberi értelem és tudat csodálatos kreativitását és teljesítményét a kvantumvákuumból merített információinak köszönheti. Ebben a hálóban nyitott a többi élőlény, a természet felé, ugyanúgy, mintha egy óriási halászháló egyik csomóját megrezdítem, megrezdül az összes többi csomó is, annak ellenére, hogy ez a rezgés oly parányi, hogy szabad szemmel nem látható. Az agy antennája megváltozott tudatállapotban információt is ad arról az együttrezgésről, amelyben folyamatosan része van.
A XX. század második felében már a pszichológia is képes leírni a tudatalatti szerkezetét, C. G. Jung pedig a kollektív tudatalatti szerkezetét. A legújabb tudatkutatások (Stanislaw Grof, Roger Woolgar, Ian Stevenson és mások) kísérletei pedig bebizonyították, hogy megváltozott tudatállapotban képesek vagyunk felfogni más személyek gondolatait, képi benyomásait, érzéseit, szervi problémáit. És ennek az összeköttetésnek nincsenek térbeli és időbeli korlátai. Ezért működik a távgyógyítás is. A kapcsolat a természet Internet hálózatán jön létre a vákuumenergia hullámalakzatainak holografikus találkozása révén.
Az új tudományok kutatási eredményei tehát olyan fogódzót adnak a rációnak, a bizonytalan önös egónak, amely elvezeti az értelmet a szív döntésének szabad követéséhez, a Nagy Egész részeként való nyitottsághoz, amelyet ősrégi idők óta ismer és tanít az ember, és amely kulcsot ad a sikeres, boldog önmegvalósításhoz, amely a Nagy Egésszel való együttműködésben valósul meg.
Dr. Sági Mária
Hozzászólás zárolva.