Facebook hozzászólás
270

Új népbetegség világszerte: a kiégés!

Ha kiégésről van szó, a szakemberek már népbetegségről beszélnek. Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) egyik legfrissebb felmérése szerint a kiégés (burnout) 2030-ra első helyen fog állni a leghalálosabb betegségek között, megelőzve a szívinfarktust és az AIDS-t is. A betegségnek gazdasági hatásai is jelentősek, Nagy-Britanniában 4 millió, az USA-ban pedig 550 millió munkanap vész el (az összes munkavállalóra vetítve) a kiégés miatt.

A Lélekkel az Egészségért Alapítvány a kiégés jelentőségét felismerve egy széleskörű akkreditált programot alakított, mely a kiégés stádiumainak fontos témáival foglalkozik. Az alapítvány fő célja a pszicho-edukáció és prevenció, de szakembereik foglalkoznak kezeléssel és rehabilitációval is. A program 3 alkalmas, 3 órás egységekben dolgoz fel a kiégés szempontjából fontos témákat. A teljes program 8 évnyi önismereti lehetőséget ad, de a résztvevő kiválaszthatja csak a számára aktuálisan fontos modult vagy témát, nem szükséges az egészet elvégezni. A választható témák modulokba tömbösülnek, melyek szeptembertől akkreditált képzésként is elvégezhetők. A teljes program összesen 8 nagy témából áll, melyek 4 nagy modulba (lélekiskola, életmód- és szokásváltoztatás, lelki egészségvédelem, érzelmi intelligencia) csoportosulnak.

Mivel a kiégés továbbra is a pedagógusokat és egészségügyben dolgozókat veszélyezteti legnagyobb arányban, az alapítvány ezen akkreditált programot pedagógusoknak, segítő foglalkozású szakembereknek dolgozta ki. Az elmúlt hónapokban azonban felismerte, hogy a kiégés témája és ennek megelőzése, kezelése mindenki számára hasznos és egyre több ember számára szükséges. A programot ezért szolgáltatás formájában bárkinek elérhetővé tette. Témaspecifikus csoportokat kifejezetten a szülőkre és a pszichoszomatikus betegekre is kidolgozott.

ajánlott oldal: www.lelekkel.hu





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!