Új szabályok születnek!
Ami néhány évvel ezelőtt tilos volt, lehet, hogy ma éppen az ajánlott. Íme egy csokorra való a gyógyuláshoz. Melyik az igaz? A tapasztalat?
Eddig azt tartottuk, hogy…
…minden baktérium káros a szervezetre.
Civilizált világunk étrendje, ami előnyben részesíti a félkész, tartósítószereket és mesterséges összetevőket tartalmazó ételeket, egyensúlyhiányos állapotot eredményezhet a bélflórában. Amikor olyan gyógyszereket szedünk, amelyek segítenek elpusztítani szervezetünkben a káros baktériumokat, nem számolunk azzal, hogy a testünk számára hasznos baktériumokat is megsemmisítjük. A jövőben is az okozza a legfőbb problémát, hogyan oldjuk meg azt a helyzetet, amikor az antibiotikum már nem dolgozik testünkben, de immunrendszerünk természetes védelmi mechanizmusa, a természetes bélbaktérium-flóra még nem működik megfelelően. Ilyenkor védtelen a szervezetünk az újabb támadással szemben.
Most azt mondják, hogy…
…ne akarjunk kiirtani minden baktériumot.
Fontos, hogy szervezetünkben ne pusztítsuk el az olyan jótékony baktériumokat, amelyek segítenek a koleszterinszint alacsonyan tartásában, és enyhítik az allergiás rohamokat is. Más baktériumtörzsek pedig B-vitaminokat termelnek, amelyek nélkülözhetetlenek számunkra, hiszen hiányuk idegrendszeri zavarokat okozhat.
Eddig azt tartottuk, hogy…
…az influenza elleni védőoltás megelőz minden vírusfertőzést.
Korábban azt gondolták, a tél elején beadott vakcina tavaszig biztosítja a szervezet védelmét. Az influenza elleni védőoltás azonban csak a vírusfertőzések egy része ellen nyújthat hatékony védelmet, hiszen annak rengeteg mutációja létezik, és mindig újabbak ütik fel fejüket.
Most azt mondják, hogy…
…a hideg beköszönte előtt beadott vakcina jó alapot ad az ismert vírusok elleni védekezéshez.
Az injekció beadása mindenképp javasolt a rizikócsoportba tartozók számára, így a hatvanöt év fölöttieknek, az asztmában vagy más légzőszervi megbetegedésben szenvedőknek, illetve azoknak, akik gyermekközösségben vagy az egészségügyben dolgoznak.
Eddig azt tartottuk, hogy…
…az ujjak ropogtatása hosszú távon elősegíti a köszvény kialakulását.
Sokak számára bosszantó az ujjak pattogtatása okozta hanghatás, ám ez a passzió nem jelenti feltétlenül a köszvény kialakulását.
Hozzászólás zárolva.