Uraim, ne meneküljenek! Lehet, hogy Önök okozták!
„Beszéljünk a hüvelygombáról!” hangzik fel a jól ismert reklámban, majd édes kacaj kíséretében közli a bájos hölgy, hogy na, most a férfiak elmenekültek! Nos, uraim most ne meneküljenek el, mert bizony a nők legérzékenyebb testrésze – amit Önök úgy imádnak – nem csupán gombás fertőzéstől válhat még érzékenyebbé és fájdalmasabbá.
2.) Trichomonas fertőzés: a Trichomonas vaginalis, egy ostoros egysejtű okozza, mely nemi érintkezéssel terjed. Viszketéssel járó, zöldes- sárga, habos, bűzös folyás esetén kell rá gondolni. Friss hüvelykenet mikroszkópos vizsgálatával gyorsan diagnosztizálható. Minden esetben a partner is kezelendő.
3.) Candida fertőzés: ezt hívják nemes egyszerűséggel hüvelygombának. Az élesztőgomba, a Candida albicans, az emberi szájnak, bélnek, hüvelynek, sőt a bőrnek is állandó lakója. Komoly, egész szervezetre kiterjedő betegséget csak leromlott immunrendszerű, például HIV (human immundeficientia vírus) fertőzött, vagy intenzív osztályon kezelt betegnél okoz.
Ez a fertőzés tehát nagyrészt nem kivülről jön! A candida gomba felszaporodásához a hüvelyben még a következő tényezők is hozzájárulhatnak:
- Gyógyszerek – főleg a közelmúltban szedett antibiotikumok
- Diabétesz – a cukorbetegek általában hajlamosabbak
- Terhesség, mely megváltoztatja a hüvely kémhatását, így felborul a hüvelyi flóra egyensúlya, és a candida gomba felszaporodik.
- Túlzásba vitt tisztálkodás, mellyel nem csupán a gombát, hanem a hasznos mikroorganizmusokat is kipucoljuk.
- Szoros, nem nedvszívó alsónemű, tampon
4.) Genitalis szemölcs: A hüvely és környékén a humán papilloma vírus (HPV) okoz szemölcs-szerű kinövéseket. Nemi úton terjed, kezelése nehéz, sok türelmet igényel, de feltétlenül kezelendő, mert daganatos sejtelváltozások megindításában szerepe lehet.
Jó tudni azt is, hogy a hüvelyben normális körülmények között is élnek baktériumok, sőt ezek hasznosak. Legfontosabb "jó" mikroorganizmus a Lactobacillus, melynek éppen a hüvelyi flóra egyensúlyának megtartásában is jelentős szerepe van.
Akik hajlamosak – a nem nemi úton terjedő – hüvelygyulladásokra, azoknak ajánlatos állandóan használni, az un. intim mosakodó szereket. Ezekben nincs szappan, azaz lúg, kémhatásuk semleges, viszont magas a tejsavtartalmúk. Így elősegítik a hüvely természetese egyensúlyának megtartását.
A gyógynövények közül a grapefruit mag kivonat segíti elő legjobban a hüvelyfertőzések gyógyulását.
Nos, uraim! Ugye érdemes volt végigolvasni!?
Hozzászólás zárolva.