Facebook hozzászólás
86

Vegye komolyan, ha viszket és folyik!

Az idén korán virágba borultak a fák, és a levegőben lévő pollenek magas koncentrációja miatt a hörgők krónikus gyulladásában szenvedő asztmások több mint kétharmadánál a szénanátha tünetei is jelentkeznek. Sokan nem foglalkoznak a tünetekkel, pedig a szénanátha növeli az asztma kialakulásának esélyét. Mára azonban a gyermekkori asztma és a szénanátha már egyszerre, egyszerűen kezelhető.

Dr. Bánfi Andrea a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet gyermek-tüdőgyógyászának elmondása szerint  az asztma és az allergiás nátha gyakran együtt jár. Az asztma nem más, mint a hörgőkben létrejövő krónikus gyulladásos folyamat, mely a hörgők időszakos összehúzódását, sűrű váladék-termelődést, a nyálkahártya duzzanatát jelenti.

A szénanátha tüneteit pedig a felső légutakban zajló gyulladásos folyamat hozza létre: eldugul, folyik, viszket az orr, ami miatt az éjszakai alvás is komoly gonddal járhat.

Fontos tudni, hogy az asztmások mintegy 80 %-ának szénanáthája is van, amely ha nem kezeljük, kölcsönösen rontják egymás tünetei, hiszen a légutaink egységesek vagyis az orrban és az alsó légutakban zajló gyulladásos folyamatok egymással szoros kapcsolatban állnak..

Ezek a panaszok sok mindenben korlátozhatják a beteg gyerekeket.

Az asztmás gyermek, különösen, ha allergiás náthától is szenved, nem tud együtt játszani a barátaival a szabadban, vagy nem tud többek között táborozni osztálytársaival. A gyakori éjszakai ébredések miatt pedig nappal nem tud koncentrálni, romlik a teljesítménye az iskolában.

Miben segíthet egy gyermek-tüdőgyógyász?

 A diagnózis felállítása után a gyerekkori asztmát és a hozzá társuló, a tüneteket rontó allergiás náthát együtt kell gyógyítani, és azokat a gyógyszereket kell előnyben részesíteni, amelyek egyszerre hatnak mindkettőre, továbbá a legkevésbé terhelik meg a gyermek szervezetét. Ez azért fontos, mivel éveken át tartó kezelésről van szó.

Ha a szülők azt tapasztalják, hogy a gyermek köhög, zihál, nem kap levegőt, folyik az orra, szeme, nem tud aludni, és kimerült, keressék fel házi orvosukat, kérjenek gyermek-tüdőgyógyászati beutalót,  valamint kérjék a tüdő és az orr egyszerre történő kezelését.

A megfelelő tablettás terápia segítségével az asztmás és egyben szénanáthás gyermekek is élhetnek teljes életet. 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!