NINCS INGYEN SEMMI!
Vigyázat! Kártérítést ígérnek a csalók adatkiszivárgásért
Új online csalási módszert fedeztek fel az egyik globális kíberbiztonsági vállalat munkatársai. A bűnözők azt akarják elhitetni az emberekkel, hogy kártérítés jár nekik. A személyes adatok kiszivárgásáért kártérítést ajánlva a csalók arra biztatják a felhasználókat, hogy vegyenek „ideiglenes amerikai társadalombiztosítási számot”, amit mintegy 9 $-ért kínálnak. A csalásnak Oroszország, Algéria, Egyiptom és az Egyesült Arab Emírségek mellett más országokban is voltak áldozatai.
Hogy megvédje magát az online csalás ellen, a szakemberek a következőket tanácsolják:
- Ne bízz a pénzfizetést ígérő ajánlatokban! Ha valaki nagy összegű kifizetést ígér egy olyan triviális dologért, mint egy felmérésben való részvétel, az szinte biztosan csalás. És ha arra kérnek, hogy előbb vegyél valamit, hogy aztán pénzt kaphass, akkor duplán biztos lehetsz abban, hogy átverésről van szó.
- Használj megbízható forrásokat! Keress rá a szervezetre, hogy tényleg létezik-e, és ha igen, akkor vizsgáld meg alaposan a weboldalát. Figyelj a nyelvhelyességre: egy jó hírű szervezet nem tesz közzé helyesírási hibákkal és félregépelésekkel teli szöveget.
- Használj megbízható biztonsági megoldást, például egy szoftvert, ami fenyegetések széles köre ellen nyújt védelmet.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Fogamzásgátlás interneten?
Minden gyerek akkor születhessen meg, amikor arra apa és anya készen áll. Ezzel a céllal jött létre a World Contraception Day, azaz a Fogamzásgátlás Világnapja. A mozgalom tíz évvel ezelőtt született. Azóta segíti a fogamzásgátlással kapcsolatos tájékozódást, és a nem kívánt terhességek elkerülését. Az évfordulóra közzé tették legújabb kutatásuk eredményeit.
Hozzászólás zárolva.