Facebook hozzászólás
227

Világszínvonalú géndiagnosztikai laboratórium nyílik

Robert Edwards professzor, 2010-ben orvosi-élettani Nobel-díjat kapott a szervezeten kívüli megtermékenyítés „lombikbébi” módszerének fejlesztésért. Ezt akár úgy is lehet értékelni, hogy mára vált teljes mértékben elfogadottá a lombik-kérdés világszerte. Valamint nemrég az is napvilágra került, hogy Németországban, Olaszországban – valamint tavaly Angliában is – megszülettek az első olyan lombikbébik, akik még a beültetés előtt teljes kromoszóma vizsgálaton estek át. E két hírből kiindulva kérdeztük szakértőinket, Dr. Vereczkey Attila főorvost, meddőségi és endoszkópos specialistát, és Dr. Tölgyesi Gergely molekuláris biológust a hazánkban újonnan megnyíló Reprogenex géndiagnosztikai laboratóriumról.

A Reprogenex Géndiagnosztikai Laboratórium ezen a területen világszerte is újdonságnak számító array CGH technológiát vezet be Magyarországon. Kiemelt fontosságú a technológia preimplantációs genetikai alkalmazása, hiszen így lehetővé válik a preembriók gyors, teljeskörű kromoszóma állományának tesztelése még az IVF cikluson belül, még az embriók méhen belüli felhelyezése előtt.

Ezt a technológiát leginkább az alábbi speciális esetekben ajánljuk:

• Előrehaladott anyai életkor esetében (35-40 év felett)
• Habituális vetélések esetében (akinek több alkalommal, ismeretlen okból terhessége vetéléssel végződött)
• Többszöri sikertelen IVF beavatkozást követően
• Ha a megelőző IVF kezelések során felmerült a gyanú arra, hogy az embriók nagy része genetikailag rendellenes lehet
• Akinek a családjában valamilyen genetikai eredetű betegség megtalálható
• Akinek fejlődési rendellenességgel született gyermeke van
• Súlyos férfi eredetű meddőség esetén





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!