Zuhanyozás vagy kádfürdő inkább?
A tisztaság nem egyszerűen a tisztálkodás eredménye. S bár nem feltétlen kísérője az illat, a kettő mégis összeforrt. Maga a tisztálkodás rítus is, amely segítséget nyújt lelki egyensúlyunk, belső harmóniánk helyreállításához és megőrzéséhez. Hiszen az ápolt, tiszta bőr vonzó, és elfeledtetheti külsőnk apró hibáit, s meghatározza megjelenésünket is.
A bőr egészsége nagyban függ a kötőszövetek állapotától és rugalmasságát, feszessége pedig csak mindennapi ápolással őrizhető meg. Az, hogy a kádfürdőzést vagy a zuhanyt részesítjük-e előnyben, ízlés kérdése, olykor pedig csak a hangulatunktól függ, hiszen a tisztaság elérésén kívül más a hatásuk.
A zuhanyozás frissít,
feszesebbé teszi a kötőszöveteket, felpezsdíti a vérkeringést. A kádfürdő megnyugtat, ám ha túl sokáig élvezzük a lubickolást, elernyeszti a szöveteket, és a bőr kiszárad. A legbölcsebbnek az tűnik, ha általában zuhanyozunk, és hetente csak kétszer kádfürdőzünk.
Kerüljük a túlzottan meleg vizet, mert ennek hatására a zsír és a víz gyorsabban oldódik ki a szervezetünkből.
A bőrre jelentősen hatnak a környezeti ártalmak – a száraz szobalevegő, a gyakori tisztálkodás, az erős mosószerek -, s hozzájárulnak ahhoz, hogy ma minden harmadik ember száraz és érzékeny bőrről panaszkodik. Célzott ápolással és méregtelenítéssel azonban jelentősen javíthatunk bőrünk állapotán. Ráadásul a simító vagy lágy masszírozó mozdulatok harmonizálják a külső és a belső energiákat, és így nem csak a bőrnek tesznek jót.
A bőr az évek során
különböző módon reagál az őt érő rendszeres ingerekre: a térd és a könyék a sok súrlódástól kérgessé válik; a talp bőre pedig elszarusodik, ha nem ápolják rendszeresen. Segít, ha kádfürdő után bedörzsöljük az elszarusodott részeket citromlével, ami kissé felpuhítja a durva, száradt részeket, azután bőrradírt kenünk rá, majd mosdókesztyűvel átdörzsöljük a felületet, végül alaposan leöblítjük. Ezt követően mentás lábbalzsammal dörzsöljük be, mert ez frissíti és pihenteti a lábfejet.
A kézfej köztudottan az egyetlen bőrfelszín, amit nem lehet plasztikáztatni. Könnyen ráncosodik, foltosodik, ezért nagyon fontos, hogy megtaláljuk a nekünk leginkább megfelelő krémet, amivel naponta legalább egyszer kenjük be.
Jó tudni!
Fürdőzés előtt vigyünk fel bőrradírt vagy mélyhidratáló maszkot, esetleg fűtő pakolást. A meleg víz hatására felpuhult bőrt masszírozzuk át masszázskesztyűvel, mert az fokozza a vérkeringést. Ügyeljünk arra, hogy a masszírozást a jobb kézen vagy a jobb lábon kezdjük, és mindig a szív felé haladjunk. Zuhanyozás után kenjük be magunkat olajjal, ezután még egyszer zuhanyozzunk le, lehetőleg előbb meleg, majd hideg vízzel. A testápoló olajoktól a bőr sima, puha lesz, és további krémezésre nincs is szükség. Ha nem használunk olajat, akkor nyirkos bőrünket alaposan krémezzük be tisztálkodás után.
Hozzászólás zárolva.