Facebook hozzászólás
1 246

Gőzpárlóval jóval ízletesebb és egészségesebb az étel!

Van egy félig tréfás mondás, hogy minden, ami finom, az egészségtelen. Szerencsére ma már egyre kevésbé igaz ez. A technológia fejlődésének meg a szemlélet változásának következtében is egyre több az olyan konyhai készülék, amellyel egészséges módon készíthetjük el az ételeket, és egyre szélesedik azoknak a köre, akik leteszik voksukat az egészséges táplálkozás mellett. A konyhai „technológiai forradalom” pedig segíti őket ebben. Mint például a gőzpárolók.

A beépíthető gőzpárolók
lassan, de biztosan a mai modern konyhák elegáns-praktikus, nélkülözhetetlen darabjaivá válnak. Külső arculatuk és többnyire belső sütőterük is nemesacél, halogén megvilágítással, finom vonalvezetésű, besüllyeszthető kezelőpanellel. A belső tér többnyire három- vagy négyszintű, ami lehetővé teszi, hogy a családi ünnepekre, népes baráti összejövetelekre egy időben elkészíthessük a feltálalandó fogásokat – a különböző ételek illat- és ízanyagai ugyanis nem keverednek egymással –, értékes órákat mentve meg ezzel a konyhában eltöltendő időből.
Az előre beállítható automatikus programok száma is egyre növekszik: a legújabb masináknál már eléri a hetvenet is, melyek között az egyes ételféleségek kímélő párolási-sütési módjához beállíthatók éppúgy megtalálhatók, mint például a már feltálalt ételek tányéron történő újramelegítésére, az ételek melegen tartására, tésztakelesztésre vagy a fagyasztott ételek gyors kiolvasztására valók.

Hasznos tanácsok pároláshoz
■ A mélyhűtött és a friss zöldségeket – ha azok párolási ideje megegyezik – együtt is elkészíthetjük.
■ Az ételeket mindig sózzuk meg a párolás után, mert a gőz csökkenti a só erejét.
■ Ha a párolandó ételt tejszínnel, vajjal, olajjal, joghurttal, citrommal, zöldfűszerekkel, egyebekkel ízesítjük, akkor ezeket is a párolás végeztével adjuk hozzá: így megőrződik eredeti aromájuk, és állaguk is tetszetősebb marad.
■ Rizs és hüvelyesek párolása esetén ugyanannyi vizet tegyünk az edénybe, mint az alapanyagok mennyisége.
■ Ha halat párolunk, a párolóedényt kevés vajjal, olajjal kenjük meg.
■ Tésztafélék párolásakor mindig tartsuk be a csomagoláson feltüntetett időt.
■ Krémek, pástétomok párolásakor fedjük le az edényt alufóliával, ezzel megelőzhetjük, hogy kondenzvíz képződjön a felületükön.
■ A túlságosan kiszáradt aszalt gyümölcsök „életre kelthetők”, ha néhány percre a párolóedénybe tesszük őket.
■ Az ételhez felhasznált paradicsom, sárga- és őszibarack, zöldpaprika héja könnyedén eltávolítható, ha rövid ideig gőzöljük, majd hideg vizes fürdőbe tesszük.
■ A gőzpárolók kiválóak fagyasztott ételek, ételalapanyagok felengedésére is, mielőtt azonban a párolóba helyezzük ezeket, a párolóedényt fedjük le alufóliával, mert így megvédhetjük a lecsapódó vízgőztől.




Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!