Kultiplex „Művelődési Ház”
A Kulti ma Budapest egyik legnagyobb és legnépszerűbb alternatív művelődési- és szórakozóhelye. Az alternatív kifejezés ez esetben nem azt jelenti, hogy a 2 milliós lakosságból össz-vissz 100 embert érintenek az itt rendezett események, ugyanis a programstruktúra egyik alapvetése, hogy a változatosság érdekében minden este más stílusok képviselői lépjenek fel.
A művelődési házakról valószínűleg mindenkinek egy szocreál épület ugrik be, ahova kézműves foglalkozásra vagy néptánc oktatásra hordják a szülők a „kultúrára kiéhezett” kölköket. Esetleg még eszünkbe juthat kiskamasz éveinkből a nagy köztetszésnek örvendő iskolai ki-mit-tud?, ami szintén a szoci művházak termeiben került megrendezésre.
A Kinizsi utca 28. szám alatt található Kultiplexet, érdekes módon, teljes nevén Kultiplex Művelődési Háznak hívják. Aki már járt itt, az valószínűleg egyet ért velem abban, hogy ha elfogadjuk a Kultit mint művházat, akkor itt az ideje, hogy ezt a fogalmat alaposan átértelmezzük magunkban.
Itt ugyanis szó sincs kézműves szakkörről, se mese könyvtárról, és Gryllusz Vilmos is máshol keresi a kenyerét. A Kulti ma Budapest egyik legnagyobb és legnépszerűbb alternatív művelődési- és szórakozóhelye. Az alternatív kifejezés ez esetben nem azt jelenti, hogy a 2 milliós lakosságból össz-vissz 100 embert érintenek az itt rendezett események, ugyanis a programstruktúra egyik alapvetése, hogy a változatosság érdekében minden este más stílusok képviselői lépjenek fel.
Elsősorban mint szórakozóhely vált az értelmiségi fiatalok egyik törzshelyévé. A zenei skála hihetetlenül széles, a hardcore-tól a drum & bass-ig, a reggae-n és a punk-on át minden stílus tagja megtalálja a neki tetsző bulit. A rendszeresen megrendezésre kerülő party-k, mint például a ragga, hip hop rajongóinak kedvező, csütörtöki Gimmeshot-ok, általában ingyenesek, de a nagyobb felhajtásnak számító rendezvények se okoznak nagyobb megterhelést a házi kasszának.
Amint már mondtam, elsősorban mint esti mulatóhely híresült el, de ez nem zárja ki, hogy alkalmanként fesztiváloknak (Szenvedélyek Napja), komoly(abb)zenei koncerteknek, tánc előadásoknak adjon otthont.
De nemcsak este érdemes lenézni, mivel a nap közben kávézó-étterem-sörözőként funkcionáló kerthelység ugyanolyan kellemes „elfekvő”, mint romkocsma rokonai. A melegételek árban nagyjából ugyanott kezdődnek, mint a legtöbb szimpla étteremben (kb. 1600 forintból kapunk kétfogásos ebédet), és az ital árak is tartják a budapesti standard vonalat (350 forint egy korsó sör).
Hozzászólás zárolva.