Nem tudnának élni nélküle…
A technikai vívmányok közül a világhálóhoz kötődnek leginkább a rendszeresen internetező felnőttek, ezután a mobiltelefon következik a rangsorban, a harmadik pedig a televízió.
A rendszeresen internetező felnőttek csaknem fele, 47 százaléka nem tudna élni a világháló nélkül – derül ki az eNET Internetkutató és Tanácsadó Kft. idén februárban végzett kutatásából. A második helyezett mobiltelefontól szintén nagyon nehezen válnának meg, 36 százalék pedig nem is tudja elképzelni az életét nélküle. A televízió is meghatározó szerepet játszik, de a felnőtt netezőknek már csak mintegy negyede (26%) mondta azt, hogy nem tudna tévé nélkül élni. Az asztali számítógép a negyedik a rangsorban, megelőzve az okostelefont, a hordozható számítógépet vagy a táblagépet. Ennek részben az a magyarázata, hogy kevesebben rendelkeznek az utóbbi eszközökkel, így értelemszerűen kevesebbeknél alakulhatott ki szorosabb kötődés is – közölte az eNET.
Az információkeresés, a levelezés, a hírek olvasása, az útvonaltervezés és az időjárás-előrejelzés megnézése azok a tevékenységek, amelyeket a rendszeresen internetező felnőttek már inkább csak online végeznek. Fele-fele arányban, online és offline is bankolnak például, ügyeket intéznek, utazást foglalnak vagy zenét hallgatnak. Akadnak azonban olyan tevékenységek is, amelyek inkább megmaradtak az offline közegben, mint például a rádióhallgatás, ételrendelés vagy a társkeresés.
A tévézési szokások viszonylag konzervatívnak tekinthetők abból a szempontból, hogy ugyan számos eszközön lenne lehetőség tévéadást nézni, de ezeket csak kevesen használják ki. A többség (65%) kizárólag televízión nézi az adást, számítógépen, okostelefonon és táblagépen pedig csak 4, illetve 2-2 százalék.
A rendszeresen internetezők 57 százaléka teljesen egyetértett azzal, hogy az internet segít naprakésznek lenni, 50 százalék pedig azzal, hogy könnyebbé teszi az életet. A válaszadók 40 százaléka teljesen egyetértett azzal, hogy az internethez való hozzáférésnek alapvető emberi jognak kellene lennie.
Hozzászólás zárolva.