Facebook hozzászólás
407

A múlt emléke

Ősi hamamban rendelhetünk tapast Sevilla óvárosában

Egy pompásan díszített 12. századi törökfürdő, vagyis egy hamam került a napvilágra, amikor is egy népszerű sevilla-i tapas bárban a felújítási munkák részeként nekiláttak falakat bontani.

Az 1923-óta megszakítás nélkül működő Cervercería Giralda tulajdonosai még tavaly nyáron döntöttek úgy, hogy kihasználva a járvány miatti lezárást egy kicsit kipofozzák a helyet.

Napvilágra került. (Képünk csak illusztráció.) Fotó: depositphotos.com
Napvilágra került. (Képünk csak illusztráció.) Fotó: depositphotos.com

Bár a helyi legenda is azt tartotta, hogy a tapas bár egykoron ősi hamam lehetett, a legtöbben mégis azt feltételezték, hogy a Giraldát a neomudéjar, más néven az iszlám újjászületés stílusában Vicente Traver építész építtette az 1920-as években.

Antonio Gastro, a tapas bár egyik tulajdonosa elmondta, hogy a felújítási munkák megkezdése előtt egy régészt alkalmaztak, mert már akkor sejteni lehetett, hogy esetleg az 1920-as éveknél korábbi emlékek is előkerülhetnek a bontás során.

Álvaro Jiménez régész is hallott arról, hogy a tapas bár esetleg egy hajdani törökfürdő helyén épült, de csak akkor kezdett el hinni a dologban, amikor a mennyezetet borító vakolat megbontásakor egy nyolcágú csillag formájú tetőablakot tártak fel – amint megláttunk, azonnal tudtuk, hogy csakis egy korabeli hamammal lehet dolgunk – mondta.

A most felfedezett díszítményeket a 12. században, az úgynevezett almohádi kalifátus idején alkalmazták az akkori épületeken; ebben a korban az iszlám birodalom egészen a mai Spanyolországig és Portugáliáig nyúltak.

(The Guardian)



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!