Fergeteges koncertélmény a Szent Efrém Férfikarral
Kórusmuzsika és vírus-rap
Egyházi kórusmuzsika és buli hangulat. Első hallásra összeegyeztethetetlen. De nem akkor, ha a Szent Efrém Férfikar produkciójáról beszélünk. A nyolctagú énekegyüttes nemrég Kővágóőrsön, a Kőfeszt keretében adott fergeteges koncertet. A kezdetben megilletődött közönség néhány dal után már hangos füttyögéssel, kiáltásokkal, zúgó tapssal fejezte ki elragadtatását. Bubnó Lőric művészeti vezetővel az antik és modern találkozásáról, a csendes és zajos sikerről is beszélgettünk.
Rangos hazai és külföldi fesztiválon léptünk fel, egyre hangosabb sikerrel. Több kortárs zeneszerző hallotta és szerette meg a Szent Efrém Férfikar egyedi hangzását – ennek köszönhetően többen is kifejezetten a mi kórusunknak komponáltak műveket. Mindannyian nyitottak vagyunk más műfajok iránt, így a repertoárunk, közös munka eredményeként népdalfeldolgozásokkal gazdagodott. Nem elég itt a hely, hogy felsoroljam, hány műfajban próbáltuk ki magunkat. A közönség pedig ezt az irányt is nagy örömmel fogadta, sőt!
Beütött a vírus-helyzet, a korlátozás, nem lehetett koncerteket rendezni, mindenki otthon ült. Mi is. Kitaláltuk, hogy a Fonográf együttes Viktória című slágerét Pandémia címen dolgozzuk át. Most, hogy újra lehetnek fellépéseink, ez az egyik legsikeresebb darabunk.
https://www.youtube.com/watch?v=5rUybkBplXk
Kinyitni a zene kapuját
Nagyon kedveljük és keressük azokat a helyzeteket, amikor közvetlenül lehet a közönséggel kommunikálni – mondja Lőrinc. Megpróbálunk nemcsak énekelni, de bekapcsolni a közönséget, szóval velük együtt lélegezni, reagálni a rezdüléseikre. Nekünk ez adja a legtöbbet. Sokféle zenei élmény van, az egyházi műfaj áhítatától az átiratok sokszor humoros felszabadultságáig. Ha egy koncerten az utóbbival fogjuk meg a hallgatóságot, legközelebb talán nyitottak lesznek az egyházi kórusmuzsikára is. Egy templomban a csendes siker is felemelő, akárcsak egy koncertteremben a hangos tetszésnyilvánítás. 13 lemezünk jelent már meg, az albumokon is a sokszínűségre törekedtünk. Magyar népdal, tradicionális hindi ének és gospel is hallható ezeken.
ISON
Rövidesen szó szerint is kaput nyitunk a zenének – meséli Bubnó Lőrinc. Budapest 7. kerületében ISON néven létrehoztunk egy kulturális központot. Amellett, hogy ott próbálunk, a sajátunk mellett más koncerteknek is helyet adunk, különböző művészeti ágaknak szeretnénk otthont biztosítani. Klasszikus- és népzene, slam poetry, könyvbemutató, kiállítások, kisebb színházi előadások szerepelnek a programban. Augusztus 29-én nyitunk, mindenkit szeretettel várunk!
Hozzászólás zárolva.