Facebook hozzászólás
777

LOUVRE, UFFIZI KÉPTÁR, BRITISH MÚZEUM

Virtuális túrák a világ nagy múzeumaiban 2. rész

Köztudott, hogy a művészetfogyasztás stresszcsökkentő, növeli a motivációt és hangulatjavító hatása is van. A jelenlegi helyzetben ezekre mindannyiunknak nagy szüksége van, s arról se feledkezzünk meg, hogy a szép és érdekes műtárgyak látványa mekkora élvezetet tud okozni.

A Képtár virtuális sétáján teremről teremre bejárhatjuk a múzeumot. A hihetetlen gazdag gyűjtemény megszemlélése mellett rengeteg információt kaphatunk az alkotókról és a művekről is. Nézzük meg Giotto, Boticelli, Leonardo, Michelangelo, Raffaello, Giorgione, Rubens, Tiziano vagy akár Caravaggio képeit a számos egyéb nagymester munkái mellett.

Botticelli: Vénusz születése, Kép: AFP

 

Mindenképpen érdemes megállni Botticelli Vénusz születése (a kép 1485 körül készült) című munkája mellett. Botticelli ezt a művét a művelt, irodalomban, filozófiában, mitológiában jártas közönségnek szánta, aki megfejthette a kép rejtett allegóriáját. A szépség a szellem és az anyag, az eszme és a természet egyesüléséből születik. Botticelli művészetét minden finomsága, érzékenysége ellenére a kortársak a „férfias” jelzővel illették. Megérezték benne azt a férfias szellemet, erőt és határozottságot, stílusalakító készséget, amellyel példát és utat mutatott az érett reneszánsz művészeinek.

Padma Sabhava, Kép: British Museum
Padma Sabhava, Kép: British Museum

Firenze után következzék London! Galaktikus utazás a Kultúra-naprendszerben a British Múzeumban! Ezt a sétát ne csak nézzük, hallgassuk is! A Múzeum a honlapjához komponáltatott zenét is, amely végigkíséri a virtuális sétát, sőt, változik az érdeklődésünktől függően. Űrkalandra fel! 4000 év története az ókortól napjainkig 5 földrészen. A British Museum gyűjteményei – melyek több mint 13 millió tárgyból állnak – a kezdetektől a jelenkorig mutatják be az emberi kultúra történetét.

Így például megcsodálhatjuk az 1600-as évek vége felé készült tibeti bronzfigurát is, mely Padma Sabhava-t ábrázolja, aki a tibeti buddhizmus egyik kimagasló figurája. Második Buddhának is nevezik. Az alak lótusz trónuson ül, egyik kezében a hallhatatlanság elixírjét tartja. Kalapján a Nap-Hold szimbólumot láthatjuk, amely a transzcendentális kettősséget jelképezi, és egy sastollat, mely a tisztánlátás ősi szimbóluma. Járjuk be tehát a British Múzeum virtuális túráját, csemegézzünk a világ 4000 évnyi kultúrájából!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!