ÉRTÉKESÍTÉSI IDŐ, KONTRA IGÉNYEK
Apró. de érdekes változások az ingatlanpiacon
Magas tranzakciószám és egyre növekvő árak jellemezték az áprilist az ingatlanpiacon. Az év harmadához érkezve meghaladta az 50 ezret az értékesített lakás vagy ház száma országos szinten. Budapesten az ingatlanok jelentős részét 800 ezer forint feletti négyzetméteráron adták el.
Az értékesítési idő is tovább rövidült a legtöbb esetben, ám a pesti belvárosi tégla ingatlanok és a nyugat-magyarországi panellakások eladásához több időre volt szükség, mint egy évvel korábban.
A Keresletindex ugyan az éves trendeknek megfelelően csökken, értéke mégis az ilyenkor szokásos felett maradt áprilisban is, és ezt a trendet vélhetően a következő hónapokban is megtartja majd.
A XIII. kerület népszerűségét ezúttal sem sikerült megtörni, de további négy kerület iránt is 15 százalék fölé kúszott az érdeklődés. Ezek jellemzően központi és belvároshoz közeli területek voltak.
A vevők jellemzően a fiatalabb és a középkorú korcsoportokból kerültek ki, ám az eladók körében nagyobb szerephez jutott az idősebb korosztály is, elsősorban vidéken. A Duna House Barométer áprilisi elemzése itt érhető el.
Venni vagy bérelni?
Szinte mindenki, aki önálló életet kezdene, más városba költözne, esetleg környéket, lakástípust váltana, döntés elé kerül, mi éri meg jobban: lakást vásárolni vagy bérelni? Mindkét lehetőségnek kétség kívül van előnye és hátránya, ezért az OTP Ingatlanpont szakértője egy átlagos budapesti lakás példáján, szigorúan pénzügyi szempontok alapján, kiszámolta, hogy hosszútávon melyik választás éri meg jobban a jelenlegi gazdasági környezetben.
Hozzászólás zárolva.