Facebook hozzászólás
369

Nem mindegy, hogyan szaunázol kedvenc illatoddal!

Az aromaterápia és a szaunázás tökéletesen kiegészítik egymást. Nemcsak egészségünket támogatják együttes hatásukkal, de hatékonyan javítják a hangulatunkat is! S hogy melyek a legkedvezőbb hatású illóolajok, és hogyan használjuk őket? Segítünk!

Kép: Piac & Profit archív

A szauna sok mindenre jó, kiváló egészségmegőrző és relaxálóhely, emellett lehet akár társadalmi program vagy sprituális gyakorlat színhelye is. A szaunázás számos, jótékony hatása többek között:

a salakanyagok bőrön keresztüli eltávolítása,
a keringési rendszer tréningezése,
● a légzés könnyítése,
● a tüdő kapacitásának növelése,
● légúti problémák javítása
● az immunrendszer erősítése,
● stresszoldás,
● hangulatjavítás.

Az illóolajok szaunában történő alkalmazásának legismertebb válfaja a belégzés, de az olajok a sós vagy cukros illóolajos bedörzsölésekkel a bőrön keresztül is kifejthetik jótékony hatásukat. Az illóolajok terápiás hatása többek között:

Illóolajok mint fűszerek
Az illóolajok ételek elkészítéséhez is kiválóan használhatók. Nagyon kellemes ízfokozók, és akár zöld alternatívái is lehetnek a mesterséges ízesítőszereknek. De milyen mennyiségben használjuk őket, hogy élvezhetők legyenek? Most segítünk ebben, és egy meglepetésreceptet is adunk!

aa● antiszeptikus,
aa● antibakteriális,
aa● antivirális,
aa● nyákoldó,
aa● köhögéscsillapító,
aa● köptető,
aa● simaizom lazító (köhögéseknél fontos),
aa● stresszoldó,
aa● idegrendszeri nyugtató,
aa● fájdalomcsillapító,
aa● gyulladáscsökkentő,
aa● vízhajtó,
aa● izzasztó,
aa● értágító,
vagyis a szárazgőz, a szauna hatásait nemcsak kiegészítik, hanem fel is erősítik.

Elterjedt szokás, hogy a szaunában vízhez adagolva az illóolajokat rálocsolják a szaunakályha felforrósodott köveire. Ez nem jó megoldás, mert az illóolajok hőre kifejezetten érzékenyek, a forróság tulajdonképpen „megégeti”, összetételükben roncsolhatja az olajokat, így pont a terápiás tulajdonságaiktól fosztjuk meg e finom esszenciákat. Nagy hígításban viszont az illathatás kellemes lehet. Jó megoldás lehet, ha az olajokat egy langyos vízzel teli üveg- vagy kerámiatálkába cseppentjük, és azt a kályha közelében helyezzük el. Talán nem lesz annyira intenzív az élmény, de legalább nem fosztjuk meg az olajokat azon tulajdonságaiktól, amelyekért használni szeretnénk őket. Egyes helyeken már alkalmaznak olyan megoldást, amikor egy erre a célra készült üveg vagy kerámiakaspót lógatnak közvetlenül a kályha fölé, ebbe vizet tesznek, majd illóolajat csepegtetnek bele.

Légúti tisztító, antiszeptikus keverékek szaunázáshoz

A lógatható tálkában nem ég meg az olaj

Borsmenta – 2 csepp
Kerti kakukkfű ct. linalol –  2 csepp
Lavandin Grosso –  4 csepp

Eukaliptusz -3 csepp
Jegenyefenyő –  5 csepp
Mandarin, sárga –  5 csepp

Erdei fenyő – 3 csepp
Fekete luc – 3 csepp
Szibériai fenyő –  4 csepp

Forrás. aromabotanica

Az élvezet gyógyít! Hát még ha érzéki is
Stresszes napod volt? Mit szólnál egy nyugtató, illatos masszázshoz? Egy olyan igazi, kellemes zenével aláfestett, az érintést is magába foglaló aromaterápiáshoz? Tudj meg most többet erről a test-lélek-szellem együttesének kezelésére szolgáló, jelenleg alternatívnak számító gyógymódról!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!