LOUVRE, UFFIZI KÉPTÁR, BRITISH MÚZEUM
Virtuális túrák a világ nagy múzeumaiban 2. rész
Köztudott, hogy a művészetfogyasztás stresszcsökkentő, növeli a motivációt és hangulatjavító hatása is van. A jelenlegi helyzetben ezekre mindannyiunknak nagy szüksége van, s arról se feledkezzünk meg, hogy a szép és érdekes műtárgyak látványa mekkora élvezetet tud okozni.
Első állomásunk a Louvre Párizsban. Természetesen van igazság abban, hogy a műtárgyakat, festményeket élőben az igazi látni, de erre a jelenlegi helyzetben nincs lehetőségünk. Ráadásul a Louvre a világ egyik leglátogatottabb múzeuma, órákig tartó sorban állás után tudunk csak bejutni, és egy-egy ikonikus alkotás előtt a tömeg akkora, mint a 4-6-os villamoson csúcsidőben. Érdemes tehát kihasználni a lehetőséget, hogy otthonról, kényelmesen nézelődhetünk.
A múzeum oldalán több virtuális sétát is tehetünk. Megnézhetjük Delacroix, Rembrandt és Tintoretto képeit, de bejárhatjuk az egyiptomi gyűjteményt is. A Louvre-t bemutató 360°-os panorámafotóknak köszönhetően akár Napóleon lakosztályába is ellátogathatunk.
És ha Louvre, akkor Mona Lisa! A képet , melyet La Gioconda néven is szokás emlegetni, Leonardo da Vinci készítette 1503-1519 között. Ez talán a világ legismertebb festménye, de bizonyosan a legtöbbször reprodukált kép. Mi lehet Mona Lisa titka? Számos rejtély övezi a képet, valójában nem tudhatjuk bizonyosan azt sem, hogy kit is ábrázol. A képet 1911-ben ellopták, majd bő két év elteltével került elő. Az esetet a 20. század legnagyobb műkincs- lopásaként tartják számon. Rejtélyes a képen látható hölgy mosolya is. Megfontolt, bölcsességet sugárzó, de ugyanakkor huncutságot sem nélkülöző női mosoly. A kép háttere egy igen érdekes táj, kérdés az is, hogy miért ezt választotta Leonardo. A festmény egyébként meglepően kisméretű, mindössze 77 x 53 cm. Valóságban sajnos nincs mód a képet közelről megszemlélni, de szerencsére virtuálisan ezt megtehetjük. Nézzük meg a Mona Lisa-t közelről, és próbáljuk megfejteni a titkait!
Párizsból utazzunk Firenzébe! Az 1581-ben alapított Uffizi Képtár gyűjteményének alapja a Mediciek bőkezű adományának köszönhetően jött létre, akik korukat messze megelőzve azonnal megnyitották az Uffizi kapuit az érdeklődők előtt.
Hozzászólás zárolva.