Facebook hozzászólás
298

3 bőrszépítő kence a konyhából

Nem csak drága és sok-sok ismeretlen összetevőben bővelkedő kozmetikumokkal szépíthetjük tavasszal a bőrünket!  Magunk is készíthetünk magunknak hatékony bőrtisztítókat egyszerű, minden konyhában fellelhető hozzávalókból. A maradékot pedig simán felfalhatjuk.

Először is váljunk meg a gyanús összetevőket tartalmazó szerektől! Hiszen a kemikáliákkal teli kozmetikumok kiválthatók házi készítésű, természetes szerekkel is. A második lépést nevezhetjük paradigmaváltásnak is: hűtőszekrényünk tartalmát tekintsük át egy kicsit más nézőpontból, hiszen a zöldségek, gyümölcsök és tejtermékek saját gyártású kozmetikumok alapját is képezhetik. Egyébként a legkedveltebb összetevők közé tartozik a méz, a joghurt, az uborka és az avokádó.

Meginni is, arcra kenni is egészséges – Kép: Fotolia

Arclemosó
A zöld tea vitaminokban és bioflavonoidokban gazdag, így forrázatát arclemosóként is használhatjuk. Az egészséges bőrről emellett érdemes hetente-kéthetente bőrradírral eltávolítani az elhalt hámsejteket.

Bőrradír
A méz pórusösszehúzó, fertőtlenítő és méregtelenítő hatású, így arcpakoláshoz és tisztításhoz is megfelelő.

Két vagy három evőkanál mákot keverjünk össze egy evőkanál mézzel, és már kész is a puhító bőrradír. Ha nincs otthon mák, akkor cukrot is bevethetünk, egy kevés vízzel és citromlével keverve szintén hatásos dörzseszköz.

Tisztító pakolás
A tisztító pakoláshoz leggyakrabban zabpelyhet, joghurtot, mézet és tojássárgáját szoktak ajánlani. Az összetevőket tetszőlegesen kombinálhatjuk, a lényeg, hogy könnyen kenhető legyen a végeredmény. Például keverjünk össze két kanál zabpelyhet egy kanál mézzel és egy kanál joghurttal. Hagyjuk állni néhány percig, mielőtt feltesszük. Körülbelül fél óra hosszat hagyjuk hatni, majd mossuk le.

További 3 bőrszépítő tippért kattints az ecolounge.hu cikkéért!

Natúr, bio – mi micsoda?
Jó választás lehet natúr- vagy biokozmetikumokkal kényeztetni a bőrünket. Ha natúr- vagy biokozmetikumot vásárolunk, csakis olyan mellett döntsünk, amelyen szerepel a tanúsítást végző szervezet neve. Ezenkívül mindig alaposan tanulmányozzuk át a készítmény összetevőit, ezek arányát. Ha nincs magyar nyelvű útmutató, ne vegyük meg a terméket! – intenek a szakemberek. Ez azért fontos, mert vannak a piaci kínálatban olyan – bio, natúr, fito stb. jelzővel ellátott – kozmetikumok is szép számmal, amelyek nagyrészt hagyományos szintetikus alapanyagokból készülnek, és csupán minimális bennük a természetes összetevő. Csakis megbízható helyről vásároljunk, és nem árt a már jól ismert, bevált márkák közül választani. A kozmetikumok összetételét ugyanis a forgalomba kerülésük után nem ellenőrzik rendszeres szúrópróbával, erre csak tanúsításukkor és akkor kerül sor, ha valamilyen panasz érkezik velük kapcsolatban a kontrollt végző szervhez. Hogy miben mások valójában? Itt megtudhatod!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!