Facebook hozzászólás
684

TEXTILKISOKOS

Így tisztítsd kedvenc ruháidat

Nemcsak a divatos ruhák és a kiegészítők vagy a mesterien elkészített smink és frizura tartoznak az elegáns megjelenéshez. Az is nagyon fontos, hogy megfelelően karban tartsuk a ruhatárunkat, hiszen hosszú távon csak így tehetnek jó szolgálatot. Lehet, hogy egyes anyagok több törődést igényelnek, de megéri foglalkozni velük, hogy kedvenc ruháink hosszan eredeti pompájukban tündököljenek. Ezért mi most eláruljuk az egyes anyagok karbantartásának legfontosabb trükkjeit, melyeket gyerekjáték lesz elsajátítanod!

Pamut

A legtöbb ember tudja, hogy a pamutból készült ruhákkal van a legkevesebb gond, gépben és kézzel is jól moshatók, az viszont tévhit, hogy ezekre az anyagokra nem kell vigyázni.

Pamutruha, Kép: fashiondays
Kép: fashiondays

Az egyik legfontosabb tudnivaló róluk, hogy a pamut ruhadarabokat sem szabad 30 foknál melegebb vízben mosni, mert csak így őrzik meg a színüket.  Az esetleges foltokat pedig mindenféleképpen külön kell kezelni a gépbe dobás előtt. A fehér ruhákat fehér darabokhoz készült speciális mosószerrel érdemes tisztítani, hogy ne sárguljanak be, ugyanis a pamut hajlamos erre. A szárítógép is bátran bevethető, még az elasztánnal kevert pamutruhák esetében is. Vasalni pedig könnyebb őket még nedves állapotukban. A nyomott mintás pamutfelsőkre, ruhákra pedig fokozottan figyeljünk, a minta épségét kézi mosással tudjuk legbiztosabban megóvni hosszú távon.

Viszkóz

A viszkóz egy félszintetikus, természetes növényi rostokat is tartalmazó anyag.

Viszkóz blúz, Kép: fashiondays
Kép: fashiondays

A rostok különböző vegyszeres kezeléseknek köszönhetően érik el a végső formájukat, ezért a közhiedelemmel ellentétben nagyon is óvatosan kell bánni ezzel az anyaggal: maximum 40 fokos gépi mosás javasolt, kímélő programon. Ráadásul arra is figyelni kell, hogy a mosógépet maximum kétharmadáig töltsük, ha ilyen ruhákat mosunk. A gépi szárítása egyáltalán nem javasolt, mosás után egyszerűen ki kell teregetni a ruhaszárítóra, vasalni pedig csak akkor vasaljuk, ha még nedves. Akkor sem kell megijedni, ha a kedvenc viszkózból készült ruhánk összemegy, mivel egy kis hőkezeléssel, vasalással visszanyeri eredeti méretét.

Lenvászon

A lennek nagyon jó tulajdonságai vannak, ezért készülnek belőle ágyneműk és könnyű nyári ruhák is.

Lenvászon ruha, Kép: fashiondays
Kép: fashiondays

Szellős, hűvös tapintású, a nedvességet könnyen felveszi, de könnyen le is adja. Aki viszont hord lenruhákat, az pontosan ismeri ennek a természetes anyagnak a negatívumát is: nagyon hajlamos a gyűrődésre.  A fehér lenvásznat maximum 60 fokon, míg a színes darabokat maximum 40 fokon, kifordítva lehet mosni. Teregetés előtt érdemes kicsit meghúzogatni az anyagot, hogy a szálak visszarendeződjenek. Gépen vagy tűző napon szárítani a lenvászonból készült darabokat sem javasolt, viszont még nedves állapotban, kifordítva, nem túl magas hőfokon érdemes vasalni őket, akkor gyönyörűen kisimulnak.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!