Facebook hozzászólás
2 924

Szirtes Marcell – gyerekszínészből nagykövet

Szirtes Marcell 15 éves nyurga kamasz. A mutálástól ugyan meg-megbicsaklik a hangja, de imponáló szabatossággal, választékos szókinccsel fejezi ki magát. Nem csoda, nyolc éves kora óta szerepel színpadon. Az egyik legsikeresebb gyerekszínész az országban. Ám a siker nem szállt a fejébe. Tanul, folyamatosan képzi magát és közben még arra is van ideje, hogy a kortársai problémáin próbáljon segíteni. Nemrég az UNICEF ifjúsági nagykövetének választották. INTERJÚ

Szirtes marcell
Valahol Európában, Pesti Magyar Színház (Fotó: Juhász Éva)
Ezek a darabok éveken keresztül telt házzal, hatalmas sikerrel mentek. Te hogy élted meg a sikert?

Én nem csak a sikerért szerettem ezt csinálni! Persze, nagyon fantasztikus érzés volt, amikor az előadás végén hatalmas taps, ujjongás fogadott. De legfőképp azt szeretem a színházban és a színpadi játékban, hogy új érzéseket élhetek át, pár óra erejéig más világba repülhetek, és vihetem magammal a közönséget is. A szerepek által sok mindent megtanultam magamról, megismertem rengeteg emberi sorsot, különböző karaktert, érzéseket.

Volt, hogy öt darabban játszottál egyszerre. Hogy tudtad ezt összeegyeztetni a sulival?

 Amikor egy héten már 6-7 előadásom volt, akkor magántanuló lettem. Otthon tanultam és dolgozatot írni, vizsgázni mentem csak be az iskolába. Szerencsére a tanáraim rendkívül elfogadóak voltak, sokat segítettek nekem. Otthon pedig mindenben számíthattam a szüleimre. Meg kellett tanulnom beosztanom az időmet, egyedül feldolgozni a tananyagot.

Feltűnően választékosan fogalmazol, szabatosan beszélsz. Ez is a színháznak köszönhető?

Biztos az is benne van ebben, hogy rengeteg szöveget kellett megtanulnom. De olvasni is nagyon szeretek. Kis koromban a szüleim minden este felolvastak nekem. Nagyon szerettem Varró Dani könyveit. Ma is minden nap olvasok, most például kötelező olvasmányként Shakespeare Hamletjét. De a kedvencem a fantasy, varázslatos műfaj.

Szirtes Marcell
Marcell a TV2 MasterChef junior produkciójára is hónapokig gyakorolt (Fotó: tv2play.hu)
Többször is említetted a szüleidet és az ő támogatásukat. A családban volt valakinek rajtad kívül művészi vénája, volt kitől örökölni ezt a képességet?

Az egyik dédpapám író és költő volt. Néhány zenész volt még a távoli rokonságomban, de igazából a közeli családi körben senki sem foglalkozik színházzal.

Nem féltettek téged ettől a kiszámíthatatlan világtól?

Mindig azt mondták, hogy addig csináljam ezt, amíg én jól érzem magam benne. Minden új feladatnál megkérdezték, hogy akarom-e csinálni. Én döntöttem, és mindig számíthattam a támogatásukra.

Ez fizikailag is komoly próbatétel lehetett, napközben tanulni, próbákra járni, este előadások. Hogy bírtad?

Hát, tényleg, kicsit korábban kezdtem a késői lefekvést, mint a kortársaim. Gyakran, amikor egyik helyről a másikra mentünk, a kocsiban is aludtam. De esténként, az előadások után annyira fel voltam pörögve, hogy hiába dugtak ágyba, nem tudtam elaludni.

Már gimnazista vagy. Megnyúltál, a mutálás miatt elkezdett változni a hangod. Kinőttél az eddigi szerepekből. Hogyan tovább?

Most valóban eléggé sok minden változott bennem, a testemben, a lelkemben is. Jelenleg a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium tizedik osztályos dráma tagozatos tanulója vagyok. Mindenképpen olyan iskolát szerettem volna választani, ahol a színházzal, a drámával kapcsolatos tudást szerezhetek. A közismereti tárgyak mellett van drámaóránk, kreatív mozgást, kreatív éneket, drámaelméletet és beszédtechnikát tanulunk. Nagyon jó egy olyan közösségbe járni, ahol ugyanolyan érdeklődésű gyerekek vannak, mint én.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!