Egy idegenvezető feljegyzései
Az inkák titokzatos világa – Cusco
Földváry Eszter idegenvezető ezúttal az inkák földjén járt Peruban. Több mint negyven éve kísér turistákat szerte a világban, egy amerikai utazási iroda munkatársaként eddig huszonötször utazta körbe a Földet. Most az inka birodalom központjáról, Cuscoról mesél.
Akár Gulliver az óriások országában
A délutáni program a Saqsaywaman romterület felfedezése volt, ahol az inkáknak egy hatalmas erődítménye uralta valamikor a teljes hegytetőt. Sajnos a spanyolok ezekből a kövekből építették fel új épületeiket a városban, így csak a legnagyobb, mozdíthatatlan sziklatömbök maradtak a helyükön. De még így is nagyon imponáló látványt nyújtott ez az inka emlék. Odaálltam az egyik tömb mellé és úgy éreztem magam, mint Gulliver az óriások országában.
Elképzelhetetlen, hogyan tudták ezeket a súlyos monstrumokat megmozdítani és a helyükre illeszteni. Itt sem használtak semmiféle kötőanyagot, csak a tökéletes felületek, formák illeszkednek úgy, hogy még a gyakori földrengések sem tudták ezeket az évszázadok folyamán kimozdítani a helyükről. Manapság fesztiválokat tartanak itt, ahol a peruiak megpróbálják inka őseik emlékeit feleleveníteni.
Hétköznapi élet a városközpontban
Este a városban vacsoráztunk és élveztük a hihetetlen esti zsongást a főtér körül. Tele volt minden kis éttermekkel, boltokkal, bárokkal. Rengeteg ember csak ücsörgött a virágos téren a padokon és barátaikkal csevegtek, gyerekek futkároztak mindenhol. A helyi viseletbe öltözött kecsua asszonyok nagy magas kalapokkal fejükön, hátukon vitték szőttesbe bebugyolálva kisbabájukat. Itt a népviselet nem a turistáknak szólt, a vidéki népek a mindennapi életben így öltözködnek. Természetesen a városban a civilizáció már egységesítette az öltözködést és ugyanazt lehet látni, mint bárhol a világon a városokban. Ahogy elhagytuk Cuscot, azonnal megváltoztak a szokások, de erről, majd a folytatásban írok.
Ezt is olvasd el Földváry Esztertől!
A Takla-Makán sivatag rejtélyei
Hozzászólás zárolva.