„Ébresztő, kispajtás, a pénz nem alszik!”
A pénz a létünk alapja. Mégis keveset tudunk arról, hogyan bánjunk vele. Ki ne szeretne sok pénzzel rendelkezni, s anyagilag független lenni? De valójában, hogyan tehetjük ezt meg? Az egyénnek milyen pénzügyi feladatai vannak?
Szociológiai vizsgálatok azt tanúsítják, hogy az ún. középosztály tagjai a mindenkori kedvező jövedelmi pozíciójuk ellenére sincsenek mentesítve a szegénységbe való lecsúszás egyáltalán nem csekély eshetőségétől. Számukra is a jóléti állam teremti meg a meg- és felkapaszkodás egyfajta lehetőségét, a létbiztonság garanciáját. Ez tehát az egyik jó ok, amiért a többségi társadalom továbbra is a jóléti állam megőrzését óhajtja.
„Valaki egyszer azt mondta, hogy a pénzzel nem lehet boldogságot venni. Pénzzel lehet, hogy nem tudsz boldogságot venni, de igencsak nehezen fogsz boldogan élni nélküle. Elég nehéz lenne a gyerekeidet iskolába küldeni, vagy egy jó életszínvonalat biztosítani magadnak valamiféle csereeszköz nélkül. Valaki egyszer azt mondta: „a pénz nem minden”. Az ő barátja azt válaszolta neki: „Csak nevezz meg három dolgot, ami nem!” – írja Sterling W. Sill.
Ébresztő! Vegyük kezünkbe a pénzügyeinket, készítsünk egy mérleget és egy pénzügyi tervet. Vegyük bele bevételeinket, forrásainkat, kiadásainkat és tekintsünk előre, mire, mennyi pénzre lesz szükségünk. A többi már csak gazdálkodás kérdése. Az a legjobb, ha nem csak a fizetésünkből élünk, hanem vannak olyan forrásaink, befektetéseink, melyek pénzt hoznak.
Hozzászólás zárolva.