Facebook hozzászólás
4 864

PROMÓCIÓ

Erre figyeljünk oda, ha 2020-ban építkezünk

Részben az átfogó családtámogatási programnak, részben a lakásáfának köszönhetően jelentős fellendülés tapasztalható mostanság a magyar építőipari szegmensben. Bár az előrejelzések messze nem ilyen optimisták, ugyanakkor abban a szakértők is egyetértenek, hogy még legalább egy évig kitart a lendület, tehát 2020-ban is mindenki építkezni akar majd, ami a legtöbb ember életében az egyik legnagyobb befektetésnek tekinthető.

 

Bár a passzívház hatékonyságát rengeteg tényező meghatározza, és megannyi kiegészítő befolyásolja – így az ingatlan fekvése, az árnyékolástechnika dinamikus működtetése vagy éppen a lakók száma és tevékenységi köre –, azonban a legfontosabb pontja a fentiekben említett szellőzőrendszer lesz. A szisztéma lényege, hogy a lakásból kiáramló elhasznált levegő közvetetten találkozik a befelé igyekvő, oxigénben gazdag, pollenektől és szennyezőanyagoktól megtisztított friss légárammal, mely ennek következtében képes lesz átvenni már a beáramlás előtt a belső helyiségek hőmérsékletet. Ennek jóvoltából normál körülmények között nincs szükség a passzívház fűtésére vagy hűtésére, sőt manuális szellőztetésére sem. Hosszabb távon ez az egyik leggyorsabban megtérülő, és leginkább értékálló befektetés minden más ingatlantípushoz mérten!

 

Válasszunk generálkivitelezőt

 

„Sokan elképzelni sem tudják, hogy egy építkezés milyen nagy stresszel jár, és mekkora energiákat vesz ki az emberből. Erre nem lehet felkészülni olyan formában, mint például a gyerekvállalásra, itt a rengeteg álmatlan éjszaka mellé meg kell ismerkednünk sok-sok alapfogalommal és definícióval, el kell sajátítanunk a vállalkozók nyelvét, ismernünk kell a költségvetési tervek készítésének fortélyait, mindemellett pedig meg kell tanulni a türelem erényét. Nem túlzás azt állítani tehát, hogy az építkezés egy egész embert kíván, hiszen olyan sok teendővel jár együtt, mint egy teljes állás, ami munka és család mellett szinte lehetetlen vállalkozás.” – jegyzi meg Kiss Norbert a home invest alapító tulajdonosa.

 

Ma már azonban ezt az óriási terhet könnyedén levehetjük a vállunkról, és átadhatjuk egy generálkivitelezőnek. Hogy ki az a generálkivitelező és mit csinál? Képzeljünk egy kiterjedt kapcsolatrendszerrel, óriási tapasztalattal, mindemellett pedig kötélidegekkel rendelkező személyt, aki átvállalja, hogy a végösszeg bizonyos százalékáért cserébe felépíti álmaink otthonát. Nekünk tehát mindössze annyi dolgunk lesz, hogy pontosan elmondjuk, és lerajzoljuk leendő otthonunk sajátosságait, majd a papírok aláírása után legfeljebb az íróasztalokon, majd a telkünkön alakuló ingatlan alakulását folyamatosan figyelemmel kísérjük az átadásig.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!