Facebook hozzászólás
4 864

PROMÓCIÓ

Erre figyeljünk oda, ha 2020-ban építkezünk

Részben az átfogó családtámogatási programnak, részben a lakásáfának köszönhetően jelentős fellendülés tapasztalható mostanság a magyar építőipari szegmensben. Bár az előrejelzések messze nem ilyen optimisták, ugyanakkor abban a szakértők is egyetértenek, hogy még legalább egy évig kitart a lendület, tehát 2020-ban is mindenki építkezni akar majd, ami a legtöbb ember életében az egyik legnagyobb befektetésnek tekinthető.

Építkezés a XX. kerületben, Kép: László Márta
Kép: László Márta

Éppen ezért nagyon lényeges alaposan megtervezni egy efféle beruházást, hiszen mindenkinek fontos, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a pénzéből, a végeredmény pedig ne csak komfortos és értékálló legyen, hanem a fenntarthatóság tekintetében egyaránt megfeleljen az alapvető követelményeknek. Ha a fenti kritériumokat összevetjük az aktuális építőipari trendekkel, akkor összeállítható egy olyan lista, melynek minden elemét érdemes lehet megfontolni, ha építkezés előtt állunk. Lássuk ennek a listának a legfontosabb pontjait:

 

Gondolkozzunk el a passzívházon

 

Az utóbbi évek egyik legjelentősebb építőipari trendje minden kétséget kizáróan a hőszigetelés volt. Ennek megfelelően ma már minden újonnan épülő ingatlant ellátnak valamilyen extra burkolattal, de a felújításra szoruló épületek esetében is egyre gyakrabban választják az utólagos homlokzati hőszigetelést. Beszéljünk akár hungarocell-, akár kőzetgyapot alapú megoldásokról, általánosságban kijelenthető, hogy ezek a rendszerek sajnos csak papíron működőképesek.

 

A legtöbb lakóházat ugyanis csak a külső oldalfalak tekintetében szigetelik, de a födémek, a tetők vagy az aljzatok esetében ezek a kiegészítő munkálatok nagyon gyakran elmaradnak. Ezt a gyakorlatban úgy képzelhetjük el, mintha egy üveghengert próbálnánk meg pohárként használni. Az asztalra téve pohárnak tűnik, de amint vizet töltünk bele, az rögvest elszivárog belőle. Egy házat tehát minden oldalról vastag szigeteléssel kell ellátni az optimális hatás érdekében, ha viszont már ekkora extra költséget vállalunk, sokkal érdemesebb passzívház kivitelezésén gondolkoznunk.

Új ház építése, Kép: publicdomainpictures
Kép: publicdomainpictures
Hogy mi az a passzívház? Egy olyan extra hőszigeteléssel ellátott ingatlan, mely a hőcserélős szellőzőrendszernek köszönhetően télen és nyáron egyaránt úgy képes folyamatosan friss és komfortos hőmérsékletű levegőt biztosítani a lakók számára, hogy azt csak szélsőséges időjárás esetén kell valamilyen elektromos hűtő- vagy fűtőrendszerrel megtámogatni. Ellenkező esetben maga a lakás gyakorlatilag jelentéktelen rezsiköltség mellett tudja biztosítani a lakók számára a kényelmet, mely nemcsak a pénztárcánknak, hanem természetesen a környezetünknek is jót tesz.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!