Facebook hozzászólás
221

Megesz bennünket a penész

A háztartások 90 százalékának gyűlt már meg a baja a penésszel. Hiába van mindenki tisztában a penész egészségkárosító hatásaival, a többségnek nem sikerül végleges megoldást találni. A festés utáni „tisztaság szagról“ viszont kevesen tudják, hogy egészségtelen, de mégis mindenki szereti.

Szeptemberben mintegy 300 otthontulajdonos körében készített egy felmérést a Mapei Kft. a penészesedés problémájáról. Az eredmény megdöbbentő: a válaszadók 90 százalékának volt már gondja a penésszel.Legtöbben (37%) a fürdőszobában szembesültek problémával. 29 százalékuk a szobákban, 21 százalék pedig a konyhában találkozott penészesedéssel. A válaszadók 6 százalékának pedig mindenhol volt már gondja penésszel.

A festés után tisztaságszag veszélyes… Kép: Pixabay

Tudják, hogy veszélyes, de nem találják a megoldást

A párás, nedves helyiségekben (fürdőszobában, konyhában) a megtelepedő penészgombák és spóráik olyan allergéneket terjeszthetnek, melyek komoly betegségek melegágyai lehetnek – mint az egyre gyakoribb asztma és légúti problémák. A megkérdezettek 98 százaléka tisztában van a penész egészségkárosító hatásaival, melyet 93 százalékuk jelentős mértékűnek tart. Mindössze 7 százalék gondolja úgy, hogy a penész egészségkárosító hatása elhanyagolható.

Azonban hiába tudják, hogy veszélyes, végleges megoldást csak a megkérdezettek 25 százaléknak sikerült találnia. A többségnek (58%) csak átmenetileg, 11 százaléknak pedig egyáltalán nem sikerült megoldania a problémát.

A penészesedés okát kell megszüntetni

A penészes felületek kezelésére léteznek speciális tisztítószerek, melyekkel megtisztítható a felület, ha pedig valaki nem szívesen használ vegyi anyagokat, készíthet házi tisztítószert.

Azonban mindez csak átmeneti megoldást fog jelenteni, ugyanez vonatkozik a penészesedés gátló anyagokra is. A probléma végleges megoldásához a kiváltó okot kell megszüntetni. A megfelelő szellőztetés mellett a hőhídmentes hőszigetelés lenne a tartós megoldás, bár így is előfordulhat párakicsapódás és a tartósan nedves felületek,- szellőztetéstől, hőszigeteléstől függetlenül,- biztosabb megoldása, ha penészesedés gátló anyagokat is alkalmazunk.

Ehhez mindenképpen érdemes kikérni szakember vagy gyártó véleményét.
„ Végleges megoldásban gondolkodva tehát nem hagyhatjuk el a penészesedést gátló anyagok használatát. Ez különösen a nedves, párás helységekben ajánlott, mint a fürdőszoba vagy a konyha.– mondta Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője.

Szeretjük a „tisztaságszagot“, pedig ez valójában egészségtelen

A válaszadók 88 százaléka szereti a frissen festett helységek „tisztaságszagát”, illatát. 67 százalékuk úgy gondolja, hogy jótékony hatással van az egészségre. Csak 28 százalék van tisztában azzal, hogy a „tisztaságszag “, amit a frissen festett házban érzünk az a párolgó vegyületek szaga, ami a festékek összetételétől függően egészségkárosító hatású.
Ha lehet, válasszunk a környezetünkre és az egészségre nem ártalmas építőipari segédanyagokat. Már léteznek olyan ökológiailag fenntartható termékek és termékrendszerek, melyek nem tartalmaznak oldószert és szennyező anyagokat és így védik a kivitelező szakemberek és a lakók egészségét.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!