Napfénypótlás – szoliszabályokkal
Bár kétségtelen tény, hogy a szolárium segít elérni a mai szépségideálnak megfelelő napsütötte színű bőrt, egyáltalán nem csak a szépségiparban van fontos szerepe. Aki viszont csak a külsőségeket tartja szem előtt a használatakor, akár nagyobb bajt is okozhat magának.
Körültekintő használattal csökkenthetők a szolárium okozta károk, így kedvező hatásairól nem kell lemondani. A szemhéj nem nyújt elég védelmet a káros sugarak ellen, ezért, főleg, ha valaki rendszeresen szoláriumozik, annak szüksége van védőszemüvegre. A hosszú ideig tartó UV sugárzás ugyanis súlyos károkat okozhat. A kontaktlencséket pedig a barnulás előtt el kell távolítani, hogy megelőzzük azok kiszáradását.
Kozmetikumként egyedül a napvédő krém megengedett. Az ékszerektől is meg kell szabadulni, nemcsak azért, hogy ne süljünk mintásra, hanem mert könnyen égési sérüléseket okozhatnak.
A szoláriumstúdiók higiéniai állapota érzékeny és kiemelten fontos terület. Folyamatosan sok ember fordul meg itt, emiatt nagyon sok baktérium van jelen, ezek betegséget, fertőzéseket okozhatnak, a meleg, párás levegő ideális életfeltételeket biztosít számukra. Érdemes tehát megbízható szalonban igénybe venni a
szolgáltatást.Szoliszabályok
- A készülék első használata előtt érdemes bőrgyógyász szakorvos véleményét kérni.
- A szemet speciális szemüveggel kell védeni.
- Kerülje a szoláriumot, aki fényérzékenységet növelő gyógyszereket, például antibiotikumot vagy vízhajtót szed.
- A terhes nők, az érzékeny bőrűek, akiknek sok anyajegyük van, ne menjenek szoláriumba!
- Nem kell készítményekkel segíteni a barnulást.
- Minden alkalommal hidratálni kell a bőrt.
- Két barnulási alkalom között legalább 48 óra szünet legyen. Világos bőrűeknek 5-10, a sötétebb bőrűeknek is csak maximum 15 alkalom ajánlott évente.
Forrás: wjudit
Timár Gigi
A cikk a Konyha&Fürdő magazin 2009 február-márciusi számában jelent meg.
Hozzászólás zárolva.