Négy ok, amiért fontos levest enned!
Egy tál gőzölgő tyúkhúsleves… Ugye már a gondolatára is összefut a szádban a nyál? Nincs is jobb nyitánya egy ízletes ebédnek, mint egy finom leves. Ízletes és kellemesen laktató is.
Soha nem felejtem el, hány alkalommal kúrált ki a megfázásból, gyomorrontásból vagy más betegségből egy-egy tányér húsleves, erőleves vagy éppen köménymag leves. Nagyanyám igazi csodaszernek tartotta ezeket az ételeket. Ma már a táplálkozási szakértők is egyet értenek a nagymamák véleményével, ugyanis azt ajánlják, hogy ha tehetjük, minden nap legalább egyszer együnk levest.
Hogy miért? Mert olyan ásványi anyagokat, rostanyagokat tartalmaznak, amelyek elengedhetetlenek a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz és szervezetünk megfelelő működéséhez. A zöldségféléket tartalmazó levesekben lévő rost például jó hatással lehet emésztésünkre.
A zöldségtartalom amúgy is fontos, hiszen a táplálkozási szakemberek szerint naponta legalább 200-400 gramm zöldséget és gyümölcsöt kellene megennünk. De lássuk be, ennyit a legritkább esetben juttatunk szervezetünkbe. Ha azonban délben a szokásos egytálétel mellé rendelünk egy könnyű, zöldséges levest is, azonnal megvan a napi adag egy része.
Ha kiegyensúlyozottan táplálkozunk, akkor érdemes minél több levest fogyasztanunk, ugyanis elkészítéstől függően alacsony a kalóriatartalma, tehát anélkül lakhatunk jól, hogy megterhelné gyomrunkat. Legfőbb összetevője ugyanis a víz, amelyből amúgy is jóval többre van szükségünk, mint amennyit általában elfogyasztunk: legalább 2-2,5 literre. Ennek az adagnak egy részét bejuttatjuk szervezetünkbe a déli levesünkkel, amely ráadásul jóllakottságérzését kelti, úgyhogy a délután folyamán kisebb eséllyel fogunk nasiért, ropogtatnivalóért nyúlni.
Hozzászólás zárolva.