Facebook hozzászólás
1 283

Hódíts kalapban!

100 évvel ezelőtt egy nő nem mehetett ki az utcára fedetlen fejjel. Nemhogy az évszakoknak, de napszakoknak is megvoltak a „kötelező” kalapjai. Aztán, ahogy gyorsult a tempó, lazultak az erkölcsök, egyre inkább kikopott az öltözködésből a kalap. Az 50-60-as években még volt egy-egy darab az elegáns nők ruhatárában, később már jóformán csak az esküvői toalettekben fordult elő. Ezért is keltette fel a figyelmemet egy oldal az Instagramon, ahol gyönyörű, vagy épp bohókás kalapok, fejdíszek sorjáznak. Így találtam rá Kántor Erikára, a Crazy Teatime szalon tulajdonosára.

A nagymamáim kalapos nők voltak, az anyukám is viselt kalapot fiatal korában –meséli Kántor Erika, a Crazy Teatime márka alapítója. Falun nőttem fel, minden vasárnap templomba jártunk, akkor mindig kalapot viseltek. Gyerekkoromtól kezdve kedvelem a kosztümös filmeket. Nemcsak a történetek miatt szerettem ezeket, de a jelmezek is érdekeltek. Már akkor is feltűnt, milyen sokat ad egy nő megjelenéséhez egy szép kalap.

Crazy Teatime
A klasszikus Girardi (fotó: Crazy Teatime)

 

Viselni, vagy készíteni, azért az nem ugyanaz. Miért kezdtél el kalapkészítéssel foglalkozni?

Nagyon szeretek varrni, kézműveskedni. Gyerekkoromban a babáimnak varrtam ruhákat. Később rajztanárként végeztem a főiskolán, tanítottam is tíz évig egy művészeti iskolában. Ott, a rajz és a festés mellett mindenféle technikát kipróbáltunk. Nemezeltünk, táskákat, ékszereket és fejdíszeket is készítettünk. Kiélhettem az alkotói vágyaimat. Magamnak, saját örömömre is csináltam brossokat, fülbevalókat, hajdíszeket. Aztán ezek egyre népszerűbbek lettek a barátaim, ismerőseim körében. Ez volt a kalapszalon előzménye. Már nem is emlékszem, mikor döntöttem el, hogy én csak ezzel akarok foglalkozni, de egyszer csak megszületett a Crazy Teatime márka.

Miért ez lett a neve?

Nagyon szeretek teázni, ezt is a nagymamámtól örököltem. Vasárnaponként teadélutánokat tartottunk. Ilyenkor elővette a gyönyörű porcelán teáskészletét, abból teáztunk. Azóta is gyűjtöm az angol porcelán csészéket, bár lassan le kell állnom, mert nem férnek el már a lakásban.  Akkor egyébként, jegyzem meg, amikor az ötórai tea a mindennapok része volt, még viseltek a hölgyek kalapot! A márkanév tehát: Teatime – teaidő kifejezés innen ered. A crazy – itt bolondost, bohókásat jelent – pedig a kalapjaim, fejdíszeim stílusára utalnak.

Crazy Teatime
Normálisnak lenni elég unalmas! (fotó: Crazy Teatime)

 

Úgy gondolom, hogy a kalapkészítés bonyolultabb és eszközigényesebb lehet, mint például megvarrni egy ruhát. Mi kell hozzá?





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!