Nordic Walking – a tökéletes zsírégetés
A mára önálló sportággá vált nordic walking egyáltalán nem céltalan lődörgés. Ez a mozgás, ha megfelelően és rendszeresen végzik, az egyik legkiválóbb módja a zsírégetésnek.
Természetimádók előnyben
A síjárás alkalmas a mozgásszervi panaszok kezelésére és az ülőmunka negatív következményeinek mérséklésére is. A botok használatával megnyúlnak a lépések, a térd- és csípőízületek terhelése pedig csökken, miközben a felsőtest, a kar és a váll intenzíven dolgozik. A kedvező hatás már az első alkalmak után megmutatkozik: csökken a nyak-, a hát- és a derékfájás, fokozódik a vérkeringés.
A járás negatív hatásai viszont egyáltalán nem érvényesülnek, köszönhetően a speciális technikának. Ennek lényege, hogy a sarok érintkezzen először a talajjal, a térd soha ne legyen teljesen nyújtva, a karok viszont mindig a test mellett, nyújtottan mozogjanak, miközben a tenyér folyamatosan nyit és zár.
Nordic walkingolni bármely évszakban, bárhol lehet. A mozgást tulajdonképpen bárki végezheti, az is, aki idősebb vagy túlsúlyos, és az is, aki egyszerűen csak a mozgásszegény irodai léttől szenved. Gyaloglás közben szárnyalhatnak a gondolataink, hisz a növekvő oxigénfelvétel és a folyamatos tenyérmozgás következtében javuló vérkeringés segíti az agy működését, gyönyörködhetünk a tájban, vagy beszélgethetünk. Miután csoportosan űzhető sport, családi programként vagy csapatépítő tréningnek is kiváló.
Felszerelés alig kell
A sportág népszerűségének másik oka, hogy nem igényel komoly anyagi ráfordítást, hiszen a speciális boton, illetve bármilyen szabadidős, sportra alkalmas ruházaton és cipőn kívül (ezek esetében a nordic walking felirat többnyire marketingfogás) másra nincs szükség. A boton viszont nem érdemes spórolni. Egyrészt azért, mert a legjobb sem megfizethetetlen, másrészt pedig ettől függ, hogy mennyire lesz élvezetes és hasznos a séta.
Bár a sport a harmincas években jelent meg Finnországban a sífutók nyári edzéseként – a nordic walking kifejezés azonban csak 1997-ben született, és ugyanekkor vált önálló sportággá is -, a botok anyagminősége és a hossza akkor még nem tette lehetővé, hogy azonnal tömegsporttá váljon. A kilencvenes években a technológiai fejlődés erre a sportra is hatott, és megszületett az ideális bot, amely könnyű, és nem törik. Ettől kezdve a sportág népszerűsége folyamatosan nőtt, 2000-ben pedig a nordic walking lett az év sportja Finnországban, ahol 2002-ben már több mint egymillió hódolója akadt.
Hozzászólás zárolva.