Facebook hozzászólás
225

Rókusfalvy Pál az etyeki borvidék „papja”

Aki Budapesten él, annak a bortúra általában hosszabb, 1-2-3 órás autózást jelent. Aki vidékről kirándul Budapestre, annak eszében sem jut, hogy bortúrát tegyen a fővárostól alig félórányira. Pedig a budai hegyek déli és nyugati lejtőin, a Szentendrétől Tétényig, a Duna vonalán húzodó szőlőskertek nedűit már az Árpád-házi királyok is nagy becsben tartották.

Hittel és megszállottsággal építkezett, fejlesztett, telepített, gondozta a szőlőt, kutatta a legjobb technológiát a töki Nyakas Pince is. Az 1997-es minőségi borászat elindítása elsősorban a főborász Malya Ernő érdeme. Erőfeszítéseit a borász és gasztronómus társadalom is díjazta azzal, hogy 2002-ben őt választotta az Év Bortermelőjének.

Az, hogy az utóbbi években Etyek, legalább évente kétszer – tavasszal és ősszel – az ország borászainak és a borkedvelőknek egyik kedvenc találkahelye lett tulajdonképpen egy korábbi médiasztárnak köszönhető. Rókusfalvy Pál a 90-es évek végén beleszeretett a vidékbe. S bosszantotta, hogy Etyek – méltatlanul – az akkor már jócskán ismert, és rangos hazai borvidékek „árnyékában kullog”. S egyszerűen szólva „megcsinálta a marketinget” Etyeknek. Összefogta a helyi borászokat, megteremtették a vendégfogadás feltételeit, színvonalas és érdekes programokat találtak ki, s persze rengeteget áldoztak – kreatívitásban is, pénzben is – reklámra. Mert tudták, hogy igaz a mondás: ” A jó bornak is kell a cégér. Érdemes volt hinniük, és bízniuk. A borhoz egy kicsit is értők már nem legyintenek ha etyeki, vagy buda környéki borról van szó. Hanem megkóstolják. Legalább egyszer. De inkább még egyszer, sőt többször is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!