Szeretnél paradicsomot termeszteni a város közepén?
Mennyivel jobb lenne saját termésű paradicsomot enni reggelente, mint a boltban vásároltat! Milyen jól esne zöld növények között üldögélni egy fárasztó nap után! Akár még a kerti munka is kellemes lenne az irodai után. Hogy a város közepén ez lehetetlen? Miért ne lehetne a ház melletti üres telek a közösség kertje?
■ Kezdőknek több sikerélményt adnak a folyton termő fajták, például a paradicsom. A lehető legnaposabb helyre kerüljön, karózásra is szüksége van, cserébe viszont rövid idő alatt terem, és az őszi fagyokig folyamatosan virágzik. Érdemes az ágyások északi végében telepíteni a palántákat, hogy ha majd magasra nőnek, ne árnyékolják be a többi terményt.
■ Akár függőlegesen is terjeszkedhet a kert, a saláta például falra akasztott edényekben is megterem. A salátafélék esetében a folyamatos terméshez folyamatos vetésre van szükség.
■ Az uborka könnyen kezelhető növény, és kis helyen is rengeteg termést hoz.
■ Nem csak az alapnövények jöhetnek szóba, a szamóca vagy éppen a spárga, ha egyszer elültetik, évekig terem. Előbbi esetében inkább a túlzott elszaporodás okozhat gondot.
Kátyúkertészet
A közösségi kerteknél kisebb és kevésbé kellemes helyen lévő földfoltok benépesítésével foglalkoznak a gerillakertészek. Egy angol gerilla, Steve Wheen számára nem létezik túlságosan kicsi földdarab, az úthibák mélyedéseibe, repedtaszfalt-kátyúkba költözteti be minikertjeit, növényekkel és apró tárgyakkal díszíti fel őket. Úgy tűnik viszont, hogy nem csak itthon gond az utak minősége, a fiatalember ugyanis 2012 tavasza óta dolgozik Kelet-London kátyúin, és egyelőre nem ért a projekt végére.
A cikk a Piac&Profit 2012 februári számának NHD mellékletében jelent meg.
Hozzászólás zárolva.