Tarka-barka fürdő most a divat!Képekkel!
Napjaink fürdőszobadivatját több egymás mellett élő trend is alakítja, de az első és legfontosabb talán, hogy a fürdők ma már nem csupán funkcionális kiszolgálóhelyiségek, hanem wellness-szobák is, amelyek érzéseket közvetítenek.
Az ősz közeledtével előkerülhetnek a természetből vett motívumokkal díszített melegbarna vagy az érces kiegészítők, míg a piros bizonyos tónusai, illetve az ezüst a telet idézi. A feng shui elmélete szerint a fürdőszobában célszerű világos színeket használni, fehéret vagy kéket, és kerülni kell a vízelemmel nem harmonizáló színű kiegészítőket, így például a piros vagy bordó textíliákat.
A színkerék
Amióta 1666-ban Isaac Newton felfedezte, hogy ha a nap fénysugara áthalad egy üvegprizmán, akkor a kifelé haladó fénysugár egy folyamatos színsor, a violától a vörösig lévő tartományban, művészek, dizájnerek, sőt még pszichológusok is használják a koloritok viszonyát mutató skálát. Ha a szivárvány színeit egy kör mentén rendezzük el, megkapjuk a színkereket, ahol bizonyos színek egymással szemben, míg mások egymás mellett helyezkednek el. Ebből megismerhetjük a színek közötti kapcsolatot. A három alapszín a vörös, a kék és a sárga. Ezek keveréke adja a másodlagos színeket, a narancsot, a zöldet és az ibolyát, az elsődleges színeket a mellettük lévő másodlagos kolorittal keverve pedig megkapjuk az úgynevezett harmadlagos színeket, például a türkizt vagy az okkersárgát. A keréken egymással szemben lévő színek a komplementerek, és ugyanúgy, ahogy a mágnes pozitív és negatív pólusa, a komplementer színek is vonzzák egymást. Együtt nagyon erős, vibráló hatásuk van.
– sebők –
Fotó: Förster Tamás
A cikk a Konyha & Fürdő Piac magazin 2008. június-júliusi számában jelent meg.
Hozzászólás zárolva.