Akik a legtöbbet tettek a nőkért
Mindenkinek az életében van legalább egy fontos nő, akiért érdemes küzdeni. A küzdelem pedig akkor válik igazán fontossá, amikor ez a nő bajban van. Ilyenkor különösen nagy szükség van a női összefogás erejére. Most díjazták azokat, akik a legtöbbet tettek a facebookon szavazók szerint.
Nem véletlen, hogy Körtvélyes Éva, az Egészség Hídja Összefogás Egyesület elnöke nemrégiben két kitüntetésben is részesült. Március 14-én az egészségtudatos életmódra nevelés és a mellrák elleni küzdelem országos kampányában végzett 12 éves aktív, sokoldalú tevékenységéért a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjét vehette át, míg Nőnap alkalmából a Civil Mozgalom nőjogi és egyéb együttműködő civil szervezetek által a Facebookon meghirdetett közönségszavazáson elnyerte „A Nő, aki a legtöbbet tette a nőkért” díjat. Az elismerést Lakatos Márk stylisttal együtt kapta, aki pedig „A Férfi, aki a legtöbbet tette a nőkért” díjat nyerte el. Márk női átalakítós műsoraiban az öltözködési tanácsokon túl életvezetési ötletekkel is segítette az önbecsülésüket visszanyerni vágyókat.
Az Egészség Hídja Összefogás Nancy Goodman Brinker amerikai nagykövet asszony kezdeményezésére 2002-ben jött létre Magyarországon. Az Összefogás küldetése az egészséges életmód népszerűsítése, illetve az emlőrák korai felismerése révén a betegség legyőzése. Az Egészség Hídja Magyarországon az első PPP-keretek között megvalósuló országos projekt, amely partnerként fogja össze a kormányzati szférát, a nagyvállalatokat és a civil szervezeteket. Azon munkálkodik, hogy hosszú távon változtasson a társadalmi attitűdön az egészségtudatos gondolkodásmód kialakításával és az államilag szervezett szűrőprogramokon való részvétel fontosságának hangsúlyozásával.
„Ez a szektorokon átívelő kezdeményezés azt bizonyítja, hogy a társadalomnak fontos a mellrák és az egészségtudatosság ügye, ami független a politikától és a gazdasági helyzettől. Azt mondhatjuk, hogy mivel mindenkinek az életében van legalább egy fontos nő, ezért ez nem csak a nők ügye, hiszen ha egy nő megbetegszik, az az egész családra hatással van” – hangsúlyozza Körtvélyes Éva, az egyesület frissen díjazott elnöke.
A projekt megtervezője és egyben az egyetlen cég, amely a 2002-es kezdetek óta folyamatosan támogatja mind pénzzel, mind tudással és kapcsolatokkal a kezdeményezést: a GE. Szabó Eszter, a GE Közép- és Kelet-Európáért felelős regionális vállalati kommunikációs és Public Affairs igazgatója szerint „sokan megkérdőjelezik a külföldi nagybefektetők társadalmi hasznosságát. Az Összefogás az egészségért, a mellrák ellen kezdeményezés és a GE együttműködése ékes példája annak, hogy ez nem igaz. 12 éve egy olyan program jött létre, amelyben civil szervezetek, gazdasági szereplők és a kormányzat fog össze azért, hogy egy fontos egészségügyi és társadalmi problémára hívjuk fel a figyelmet. Közösen teremtünk olyan értéket, ami évről-évre képes változást hozni társadalmunkban.”
Hozzászólás zárolva.