Antibiotikumok és mellékhatásaik
Már jócskán benne vagyunk a megfázásos, influenzás időkben, amikor mindenki a gyógyszeres ládika felé nyúl, és gyakran valamelyik antibiotikum kerül a kezébe! Ám mielőtt beszednénk, gondolkodjunk egy kicsit!
Antibiotikumok azok a gyógyszerkészítmények, amelyeket bakteriális fertőzésekre használnak. A negyvenes években találták fel ezeket, s segítségükkel sikeresen kezdték gyógyítani az olyan betegségeket is, mint péládul a szifilisz.
Sok olyan beteg alkalmazza folyamatosan az antibiotikumokat, akik krónikus betegségekben szenvednek, így például a veleszületett vagy szerzett immunhiányos állapot, húgyúti rendellenességek stb.
A legfontosabb tudnivaló az, hogy az antibiotikumok csak a baktériumokat pusztítják el, s azok közül sem mindegyiket, sajnos még nem találtak oyan szert a kutatók, amely minden egyes kórokozó ellen hatékony lett volna.
Biztosan jó választás, de csak orvosi utasításra az antibiotikum tüdőgyulladás, mellhártyagyulladás, tüszős mandulagyulladás, valamint vesegyulladások esetén.
Fontos! A vírusokat ez az anyag nem pusztítja el, így hiába használjuk influenzára, náthára, orrdugulásra, javítani nem fognak állapotunkon, sőt! Ha ilyenkor szedjük, csak ártanak nekünk, és kialakulhat baktériumrezisztencia is!
Hogy mi is ez? Ha gyakran, túl sok antibiotikumot használunk, akkor a baktériumok átalakulnak, szert tesznek az anyag elleni védettségre, így nem lehet őket elpusztítani a következő kezelés alkalmával.
Néhány mellékhatással is számolnunk kell! Mivel az antibiotikum nemcsak a „rossz” baktérumokat pusztítja el, hanem a hasznosakat is, ezért számolnunk kell hasmenéssel, gombásodással a bőrön vagy intim területeken.
Ha fogamzásgátló tablettát szedünk, és mellette szedünk antibiotikumot, akkor tudnunk kell, hogy az gyengíti az antibébi hatásását!
SZF
Hozzászólás zárolva.