Egyensúlyban a kilókkal
Francia élelmezési szakemberek, orvosok, dietetikusok és informatikusok egy csoportja 20 éves, több mint százezer páciens részvételével végzett kísérleti, kutató munka alapján alakította ki a LeDiet elnevezésű módszert a súlyproblémák leküzdésére.A módszer két, lényeges alapkérdésre is választ ad: Milyen fogyókúrát kövessünk, hogy ne szenvedjünk? Hogyan kerüljük el, hogy a leadott kilók ne rakódjanak vissza a fogyókúra után?
Miközben a nők nagy többsége, s a férfiak egyre szélesebb rétege is elégedetlen súlyával, s újabb és újabb fogyókúrás módszerekkel sanyargatja magát, francia szakemberek egy csoportja azt állítja, a felesleges kilóktól való megszabadulás, és az ideális súly megtartásának titka a kiegyensúlyozott táplálkozás. Élelmezési szakemberek, orvosok, dietetikusok és informatikusok egy csoportja 20 éves, több mint százezer páciens részvételével végzett kísérleti, kutató munka alapján alakította ki a LeDiet elnevezésű módszert a súlyproblémák leküzdésére.
A módszer két, lényeges alapkérdésre is választ ad: Milyen fogyókúrát kövessünk, hogy ne szenvedjünk? Hogyan kerüljük el, hogy a leadott kilók ne rakódjanak vissza a fogyókúra után?
A fogyókúrás receptek nagy része ugyanis tele van tiltásokkal, megvonásokkal, időbeli korlátokkal, ami nem csupán szenvedést okozhat a diéta alatt, hanem a társadalmi érintkezésben, családi életben is zavaró. Ráadásul a sikerélmény sem tartós, hiszen a kúra végeztével ki-ki visszatér korábbi táplálkozási szokásához, s a kilók elkezdenek szépen újra gyűlni.
A LeDiet módszer a következő fő szempontokon alapszik:
– nem tiltja teljesen egyik, vagy másik élelmiszer fogyasztását
– 7 csoportba sorolva az élelmiszerfajtákat, alapvető összetevőik alapján, azok arányos és kiegynsúlyozott fogyasztását javasolja
– nem napi, hanem heti kiegyensúlyozottságot javasol
– kalória bevitel arányokat határoz meg, s nem konkrét kalória mennyiségeket, figyelembe véve természetesen, hogy a fogyáshoz összességében kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit a szervezet felhasznál.
Élelmiszer csoportok:
1.) Húsok, halak és tojások: protein és vas szállítók
2.) Tejtermékek: protein és kálcium bevitel
3. Zsírtartalmú élelmiszerek: lipidek, A, D, és E vitamin, valamint az alapvető zsírsavak forrásai
4.) Gyümölcsök és zöldségek: rost anyagok, vitaminok, különösen a C-vitamin, ásványi sók, folyadék hordozói
5.) Keményítő tartalmú élelmiszerek, gabonafélék és kenyér: a szénhidrátok, a növényi proteinek és a B vitaminok hordozói.
Hozzászólás zárolva.