Élj lassabban! A Sloww Design legjobb tárgyai
Lassíts! Töltsd meg az életed tartalommal és mélységgel! Mondj nemet a képtelen ütemben zajló fogyasztásra, és adj a mindennapjaidnak új minőséget! A Design Hét Budapest Élj lassabban! – Slow Design címmel 2012. szeptember 28-án, a Design Terminálban nyíló nemzetközi kiállítása több, mint nyolcvan designalkotáson, projekten keresztül mutatja be a lassúság designkultúráját. Az október 28-ig megtekinthető exkluzív tárlat az utóbbi évek legfrissebb alkotásain keresztül nyújt betekintést a téma mélységeibe.
A Design Hét Budapest saját szervezésében megvalósuló nyitókiállításnak a tematikája és a címe egybe cseng a designfest idei szlogenjével: Élj lassabban!, vagyis lassíts, töltsd meg az életedet tartalommal és mélységgel!
A Slow Design kifejezés egy évtizede honosodott meg a szakmai köztudatban; elsősorban egy demokratikus és holisztikus tervezői magatartást takar, olyan felelős és tudatos tervezői gyakorlatot, amely a tárgyak teljes életciklusával számolva a design hosszú távú hatásaira koncentrál, hisz a fenntartható fejlődésben, a regionalizmusban, a kulturális sokszínűségben, a lokális értékekben és az egyediségben.
A kiállítás tárgyanyaga a Slow Design tematikának megfelelően tizenhárom téma köré csoportosul, melyek a társadalmi, gazdasági vagy ökológiai problémákra reflektáló design megoldásokat járják körül: Csináld magad!, Ökodesign, (G)lokalizmus, Befogadó tervezés, Alacsony technológiai szint, Narratív tervezés, Új kézművesség, Újrahasznosítás (Recycling: Downcycling – Upcycling), Újraértelmezett hagyományok, Egyszerűség, Társadalmilag elkötelezett tervezés, Városi kerékpározás és Városi gazdálkodás.
A tizenkét országból választott nemzetközi és hazai példák a Slow Designhoz kapcsolódó fogalmakat és tervezői attitűdöket a lehető legszélesebb spektrumban mutatják be. A szakemberek számára is sok meglepetést tartogató tárlat különleges tárgyanyaga az utóbbi évek legfrissebb és számos nemzetközi díjjal elismert alkotásait hozza testközelbe a magyar közönség számára. Az újszerű és merész anyaghasználat mellett a tárgyakra erős individuális felhang jellemző; az alkotások alapjaiban értelmezik újra a hulladék fogalmát.
A rendhagyó installációt a sporaarchitects csapata tervezte és kivitelezte, akiket az egyik legtekintélyesebb építészeti és design magazin, a 2010-es Wallpaper a világ harminc legizgalmasabb építészirodája közé választotta.
Hozzászólás zárolva.